Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wypadek na torze PoconoTwitter / NTT IndyCar Series / Na zdjęciu: wypadek na torze Pocono

Fatalny wypadek w IndyCar, kierowca w szpitalu. Robert Wickens apeluje o usunięcie toru z kalendarza (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Podczas wyścigu IndyCar na torze Pocono doszło do fatalnego karambolu z udziałem kilku kierowców. Robert Wickens, który przed rokiem na tym obiekcie złamał kręgosłup, apeluje o wyrzucenie Pocono z kalendarza IndyCar.

Niedzielny wyścig IndyCar na torze Pocono został wstrzymany, po tym jak doszło do fatalnie wyglądającego wypadku z udziałem kilku kierowców. Takuma Sato zanotował kontakt z Alexandrem Rossim w momencie, gdy obok nich przejeżdżał Ryan Hunter-Reay. Do tego w obracający się samochód Sato wjechał Felix Rosenqvist, a następnie też James Hinchcliffe.

Pięciu kierowców trafiło do centrum medycznego, gdzie zostali poddani szczegółowym badaniom. Czterech z nich natychmiast wypisano, natomiast Rosenqvist został zabrany do szpitala w celu dalszej obserwacji i przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań.

Czytaj także: Znieczulica względem Williamsa w F1

"Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - głosi komunikat IndyCar.

Po wypadku wyścig został wstrzymany, aby służby porządkowe mogły oczyścić tor z rozbitych maszyn. Eksperci zwrócili jednak uwagę, że to kolejny fatalny incydent na obiekcie Pocono. Przed czterema laty życie stracił na nim Justin Wilson, który został trafiony w głowę odłamkami rozbitego samochodu.

Z kolei w zeszłym sezonie Robert Wickens rozbił się na Pocono i złamał kręgosłup. Od tego momentu Kanadyjczyk jest sparaliżowany i walczy o powrót do zdrowia. Po wydarzeniach z niedzieli 30-latek zaapelował o to, by w końcu usunięto pechowy tor z kalendarza IndyCar, bo nie spełnia on wymogów bezpieczeństwa.

Czytaj także: Claire Williams ma wolną rękę w działaniu

"Ile razy musimy przeżywać tę samą sytuację, zanim wszyscy zgodzimy się, co do tego, że IndyCar nie powinno odbywać się na Pocono? To toksyczna relacja i może czas rozważyć rozwód z tym torem. Z wielką ulgą przyjąłem wiadomość, że wszyscy są cali po tym strasznym wypadku" - napisał Wickens w social mediach.

ZOBACZ WIDEO: Rajd Rzeszowski: Grzegorz Grzyb najlepszy na domowym podwórku. Po raz czwarty w karierze

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL