Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Burczyński w bojerowej klasie DNMateriały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Michał Burczyński w bojerowej klasie DN

Michał Burczyński mistrzem Polski w bojerowej klasie DN

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Michał Burczyński został mistrzem Polski w bojerowej klasie DN. Regaty odbyły się w dniach 17-18 lutego na jeziorze Niegocin w Giżycku. Srebrny medal wywalczył Karol Jabłoński, a brąz zdobył Łukasz Zakrzewski.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DN rozpoczęły się już w sobotę, ale warunki atmosferyczne nie pozwoliły na przeprowadzenie tego dnia ani jednego wyścigu. Jednak w niedzielę udało się rozegrać aż pięć biegów i to wystarczyło, aby uznać regaty za ważne.

Nowym mistrzem Polski został Michał Burczyński z klubu AZS UWM Olsztyn (miejsca 9., 2., 3., 1. i 3.), który zdobył tyle samo punktów co broniący tytułu multimedalista mistrzostw świata i Europy Karol Jabłoński z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego (miejsca 1., 3., 2., 3. i 6.). Jednak o końcowej kolejności decydowało miejsce zajęte w ostatnim wyścigu, a tam lepszy był Burczyński. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki (DSQ oraz miejsca 1., 1., 5. i 4.).

W związku z tym Jabłoński nie powtórzy wyczynu sprzed roku, kiedy zgarnął złote medale w mistrzostwach Polski, świata oraz Europy. Te dwie ostatnie imprezy jeszcze przed nami więc jedenastokrotny mistrz świata nadal może powiększyć liczbę złotych krążków.

W mistrzostwach Polski wzięło udział siedemdziesięciu trzech zawodników z sześciu krajów. Poza pięćdziesięcioma siedmioma Polakami wystartowało po pięciu Holendrów i Austriaków oraz trzech Szwajcarów, dwóch Czechów i jeden reprezentant Niemiec.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Chelsea rozbiła drużynę Grosickiego w Pucharze Anglii. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 1]

Czy Karol Jabłoński zdobędzie złoty medal tegorocznych mistrzostw świata lub Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL