Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andrzej Koselski: Zawodnicy "siedzą" ze sprzętem

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Polonię Bydgoszcz czekają mecze z Włókniarzem Częstochowa o siódme miejsce w Speedway Ekstralidze. Bydgoskiej drużynie zaczął doradzać jej były trener i zawodnik - Andrzej Koselski.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Rybniku. Oglądaj w Eurosporcie!
Pojawił się on już na piątkowym treningu bydgoszczan. Jeźdźcy bydgoskiego klubu chętnie współpracowali z Koselskim. - Polonia ma dobry skład, ale nie ma dobrych wyników. Dlaczego? Bo zawodnicy "siedzą" ze sprzętem, ich silniki są za wolne. Przecież taki Andreas Jonsson ma umiejętności, które już kilka razy powinny dać mu tytuł indywidualnego mistrza świata. Jemu i jego kolegom brakuje jednak czasu na spokojne przygotowanie do zawodów. Wszystko dlatego, że startują w zbyt wielu ligach i imprezach indywidualnych. Nie mają kiedy usiąść z tunerem i przeanalizować ustawień. Celowo użyłem słowa "tuner", bo to on odpowiada za dopasowanie sprzętu, a nie mechanicy, którzy kręcą się w boksach zawodników. Osobna sprawa, że żużlowcy szukają tunerów po całym świecie, a nie widzą, że mają pod nosem Wicia Gromowskiego. On też potrafi doskonale przygotować sprzęt - powiedział Koselski w rozmowie z Expressem Bydgoskim.

Polonia zmierzy się na swoim torze z Włókniarzem już w środę. Będzie to jednak zaległy mecz 14. rundy Speedway Ekstraligi. Decydujące spotkania odbędą się 29 sierpnia i 5 września. Jeśli Polonia wygra w środę z Lwami "za trzy", rewanż o miejsca 7-8 zostanie rozegrany w Bydgoszczy.

Więcej w Expressie Bydgoskim.

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • DO MONTE Zgłoś
  Co rozumiesz przez "tuner określa charakterystyke silnika, co to znaczy wg. ciebie"
  • Quada Rogz Zgłoś
   Bydzia Wygra Lekko;
   • zuzlowiec Zgłoś
    Popieram Pana Andrzeja,że tunerzy przygotowują silniki i dopasowują na warunki fizyczne i predyspozycje zawodnika na potiwerdzenie powiem,że byłem świadkiem rozmowy telefonicznej
    Czytaj całość
    zawodnika podczas zawodów z tunerem jakie ma wykonać żeby motocykl się ruszył i słyszłem,że tak robi większość zawodników.Pan Andrzej zauważył że zawodnicy "siedzą" ze sprzętem potwierdza to co my kibice widzimy ale nic nie powiedział jakie podjął kroki aby to ulepszyć sama uwaga do zawodnika nie ruszy do przodu silnika.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL