Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Unibax Toruń chce... złotego medalu!

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Skomentuj1036
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Unibax Toruń domaga się ogłoszenia obustronnego walkowera w meczu rewanżowym Enea Ekstraligi ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
Toruński klub argumentuje, że na zgłoszeniu ekipy z Zielonej Góry na mecz rewanżowy brakuje podpisów zawodników. 

Skan zgłoszenia drużyny Stelmet Falubaz Zielona Góra na niedzielny meczSkan zgłoszenia drużyny Stelmet Falubaz Zielona Góra na niedzielny mecz
O obowiązku złożenia takowych podpisów mówi art. 35 pkt. 2 w brzmieniu:

Prawa i obowiązki kierownika drużyny:
2. Kierownik drużyny obowiązany jest dostarczyć przed zawodami sędziemu zawodów zgłoszenie wg ustalonego wzoru (załącznik nr 5, DRUKI OBOWIĄZUJĄCE W SPORCIE ŻUŻLOWYM) oraz zapewnić, aby zgłoszeni zawodnicy złożyli na zgłoszeniu swoje podpisy w obecności sędziego.

Komisja Orzekająca Ligi może nie podzielić zastrzeżeń toruńskiego klubu powołując się na artykuł 713 pkt. 3 w brzmieniu:

Jeżeli klub oświadczy na piśmie, że nie przystąpi do meczu, SE zweryfikuje wynik meczu jako walkower dla drużyny przeciwnika tego klubu


Na podstawie powyższego przepisu można wnioskować, że w przypadku złożenia takowego oświadczenia, a przypomnijmy, że na ręce Przewodniczącego Jury złożył je Sławomir Kryjom, kolejne procedury zgłaszania przeciwnego zespołu nie są konieczne.

Jest to jednak tylko jedna, rozszerzająca interpretacja tego przepisu. Regulamin nie określa bowiem, czy złożone przez Unibax oświadczenie, wyłącza konieczność złożenia podpisów pod zgłoszeniem drużyny. Kolejną wątpliwością związaną z art. 713 jest fakt, że mówi on o weryfikacji wyniku przez Speedway Ekstraligę, a przypomnijmy, że sędzia niedzielnego meczu ogłosił walkower po godzinie rozpoczęcia meczu działając wg art. 712, który mówi, że walkower jest ogłoszony, gdy o godzinie rozpoczęcia meczu drużyna nie jest w komplecie.

Warto zaznaczy, że podpisy zawodników Falubazu Zielona Góra widnieją na zgłoszeniu motocykli całego zespołu.

Wydaje się, że kluczowe w tej sprawie będzie określenie, czy oświadczenie, które Przewodniczącemu Jury złożył Kryjom jest tym, o którym mówi artykuł 713 pkt. 3. 

Przypomnijmy, że niedzielny rewanż Enea Ekstraligi nie doszedł do skutku, bowiem zawodnicy z Torunia opuścili park maszyn przed rozpoczęciem meczu i sędzia ogłosił walkower na rzecz Falubazu, który w związku z tym wygrał dwumecz. W pierwszym spotkaniu w Toruniu Unibax wygrał 46:43.

Fakt złożenia przez Unibax powyższego wniosku potwierdzają władze Speedway Ekstraligi.

Czy Waszym zdaniem wniosek Unibaksu ma szansę zostać pozytywnie rozpatrzony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Skomentuj1036
na Facebooku.

Komentarze (1036):

 • Piter ZG Zgłoś
  Kabaret! Unibax chce zlotego medalu! a ja chce 18letnia Tajke!
  • alaska Zgłoś
   [b]Zastrzeżenie: przeczytać uważnie, logicznie się zastanowić, i wnieść merytoryczne opinie. Nie napinać się nie wyzywać kibiców (można wyzywać działaczy Unibaxu, ale też
   Czytaj całość
   Falubazu).[/b]Dla jasności: 1.Jestem kibicem Unibaxu.2.Uważam działaczy Unibaxu za matołów, bo nie powinni uciekać, bo mogli odjechać mecz, a jakby przegrali, to wówczas mogli się odwoływać i władze EE nie miałyby wyjścia, i musiałyby powtórzyć mecz.3. Uważam działaczy Falubazu za matołów, bo nie potrafią prawidłowo wypełnić [b]dokumentu[/b] (jeszcze raz powtarzam: [b]dokumentu[/b], a nie papierka do podtarcia d..y) niezbędnego do przeprowadzenia zawodów.Nawet średnio rozgarnięta sekretarka (nie obrażając sekretarek), powinna wiedzieć, jak to ma wyglądać.[b]Proszę spokojnie obejrzeć ten dokument.[/b]Druk tego dokumentu jest opracowany na podstawie wzoru z Regulaminu Zawodów Motocyklowych na Torach Żużlowych, Druki Obowiązujące w Sporcie Żużlowym Załącznik nr 5 przez władze Falubazu (na druku jest mysza). Dokument ten jest swojego rodzaju „Listą obecności w miejscu pracy” (ciekawe, na jakiej podstawie władze Falubazu wypłaciły zawodnikom pieniądze, jak nie mają potwierdzenia ich obecności w miejscu pracy – chyba, że mają karty zegarowe? Powinna zainteresować się tym Izba Skarbowa!).Niektóre pozycje nie są wypełnione, a dodatkowo znajdują się tam jakież niewyraźne dopiski.Pod kolumną, gdzie powinny być podpisy zawodników, a ich nie ma, jest jakiś dopisek: „Zapoznałem się z …. … (nieczytelne) i podpis Jerzy Frątczak”.Pieczęć klubu i podpis –pieczęć jest, nie wiadomo kogo podpis, ale jestKierownik drużyny – jest Jerzy Frątczakimię i nazwisko menedżera - jest Rafał Dobrucki ( czyżby dostojniej wyglądało?!!!)imię i nazwisko lekarza drużyny – brakimię i nazwisko trenera drużyny – brakAle za to dopisany ręcznie jest Prezes Zarządu Marek Jankowski – chociaż wg wzoru jest tam niepotrzebny.Druk ten jest wypełniony ręcznie pismem z zakrętasami, że połowy nie można odczytać (nawet data – nie wiadomo, czy to 21,22, czy23?) W dobie komputerów powinno to być wypisane i wydrukowane z komputera. Gdyby dokument ten był z komputera, to komputer od razu krzyczałby na czerwono, że niektóre pozycje nie są wypełnione.Czyżby Falubaz nie było stać na sekretarkę? Ale pewnie mają z 5!4. Uważam sędziego (jeżeli widział ten dokument?) za mało rozgarniętego bo gdyby dostał taki dokument, to powinien go wyrzucić do kosza! Dlatego na tym dokumencie powinien być podpis sędziego, że go widział i zapoznał się z jego treścią.
   • wiget 9 Zgłoś
    Jak tam Toruńskie płaczki będzie to złoto czy nie ???
    Wszystkie komentarze (1036)

    Komentarze (1036)

    ×
     Wszystkie komentarze (1036)
     PRZEJDŹ NA WP.PL