Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Drugie podejście do starcia nad Bystrzycą - KMŻ Lublin vs GKM Grudziądz (zapowiedź)

Piotr Masierak
Piotr Masierak
W poniedziałek [tag=878]KMŻ Lublin[/tag] podejmie [tag=868]GKM Grudziądz[/tag]. Będzie to druga próba rozegrania meczu Koziołków z GKM nad Bystrzycą - pierwsza została przerwana po czterech wyścigach przez opady deszczu.

W pierwszym tegorocznym starciu zespołów z Lublina i Grudziądza, KMŻ sprawił sporą niespodziankę, pokonując na wyjeździe ekipę z kujawsko-pomorskiego 46:44. Wynik ten sprawił, że sytuacja stawianej przed sezonem w roli faworytów rozgrywek drużyny GKM mocno się skomplikowała, lublinianie zaś zdobyli niezwykle cenne punkty, które mogą okazać się niezwykle ważne w kontekście spokojnego utrzymania się Koziołków w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Teraz zespół ze stolicy Lubelszczyzny ma nadzieję na drugi tryumf nad grudziądzanami i tym samym zdobycie w rywalizacji z GKM pięciu dużych "oczek". Nie będzie to jednak zadanie łatwe, bowiem zespół z Grudziądza w ostatnich tygodniach notuje zwyżkę formy. O tym, że spodziewać możemy się wyrównanego starcia świadczyć mogą cztery wyścigi rozegrane w pierwszym terminie meczu, przed przerwaniem zawodów z powodu silnych opadów deszczu. Po czterech gonitwach KMŻ przegrywał wtedy z GKM 11:13.

- Chyba nie muszę nikomu udowadniać jak ważne jest to spotkanie. Jeśli byśmy przegrali, lublinianie by nas wyprzedzili i wypadlibyśmy z pierwszej czwórki. Nasza sytuacja przed ostatnimi meczami nie byłaby wtedy komfortowa. Celujemy jednak w wygraną, która w zasadzie przesądzałaby to, że pojedziemy w play-offach. Wówczas, przy kolejnych zwycięstwach na własnym torze, byliśmy na pewno w pierwszej czwórce - mówi trener GKM Robert Kempiński.


Języczkiem u wagi może okazać się w poniedziałek dyspozycja Daniela Jeleniewskiego. Wychowanek TŻ Lublin na lubelskim owalu niemal zawsze spisuje się wyśmienicie i mimo, że ten sezon nie jest w jego wykonaniu szczególnie udany, kibice z Grudziądza wierzą, że na starych śmieciach "Jeleń" spisze się bardzo dobrze.

GKM celuje w wygraną nad Bystrzycą, Lublinianie jednak z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Tym bardziej, że po kontuzji do składu Koziołków powraca jeden z liderów tego zespołu, Australijczyk Davey Watt. Formację juniorską wzmocnić ma natomiast junior Grupy Azoty Unii TarnówMateusz Borowicz, który jako gość zastąpi Damiana Dąbrowskiego. Grudziądzanie również najprawdopodobniej skorzystają z usług gościa. Bliski pojechania w poniedziałek w barwach GKM jest bowiem młodzieżowiec Betard Sparty WrocławPatryk Dolny.

Awizowane składy:

GKM Grudziądz:
1. Rafał Okoniewski
2. Norbert Kościuch
3. Sebastian Ułamek
4. Daniel Jeleniewski
5. Andriej Karpow
6. Marcin Nowak

KMŻ Lublin:

9. Davey Watt
10. Cameron Woodward
11. Dawid Lampart
12. Andriej Kudriaszow
13. Robert Miśkowiak
14. Arkadiusz Madej

Początek zawodów: 18:30
Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno)
Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk

Ceny biletów:
Normalny - 25 zł
Ulgowy - 15 zł
Szkolny - 10 zł
Program - 5 zł

Zamów relację z meczu KMŻ Lublin - GKM Grudziądz
Wyślij SMS o treści ZUZEL LUBLIN na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT.

Przewidywana pogoda na poniedziałek (za twojapogoda.pl):
Temperatura: 32 °C
Wiatr: 11 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1015 hPa

Drużyny z Lublina i Grudziądza spotkały się ostatni raz nad Bystrzycą 18 sierpnia 2013 roku. Wówczas to w ramach rundy finałowej Lubelski Węgiel KMŻ nie sprostał walczącemu o awans do Ekstraligi GKM-owi Grudziądz i przegrał 39:51. Najlepszym żużlowcem w zwycięskiej ekipie był Scott Nicholls , zdobywca 13 punktów. Taką samą liczbę w sześciu biegach zanotował na swoim koncie Daniel Jeleniewski. Dotychczas w Lublinie rozegrano 23 spotkania, z czego 18 wygrali lublinianie, cztery razy triumfowali grudziądzanie, a raz padł remis.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Jakim wynikiem zakończy się starcie KMŻ z GKM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (78):

Wszystkie komentarze (78)

Komentarze (78)

×
    Wszystkie komentarze (78)
    PRZEJDŹ NA WP.PL