Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Z kartek kalendarza - 11 marca: 46. urodziny Waldemara Cieślewicza i 60. Alfreda Siekierki (wideo)

Przemysław Jany
Przemysław Jany
W 1969 roku na świat przyszedł wielokrotny medalista mistrzostw Polski Waldemar Cieślewicz. 11 marca urodzili się także: Alfred Siekierka, Henny Kroeze, Stefan Tietz i Mikołaj Drożdżowski.

W sezonie 1984 w Badia Polesine zainaugurowano rozgrywki o Indywidualne Mistrzostwo Włoch. Zwyciężył Valentino Furlanetto, który w biegu dodatkowym pokonał Otaviano Righetto. Na trzecim stopniu podium stanął Armando Dal Chiele.

Wyniki I rundy IM Włoch:
1. Valentino Furlanetto - 14+3 pkt.
2. Ottaviano Righetto - 14+2
3. Armando Dal Chiele - 12
4. Gianni Famari - 12
5. Armando Castagna - 10
6. Giorgio Zaramella - 9
7. Luigi Bazan - 8
7. Carlo Cristofori - 8
9. Alessandro Toffanin - 7
10. Gaetano Bressan - 7
10. Gianni Brizzolari - 6
12. Paolo Battaglia - 3
12. Andrea Vinante - 3
12. Giovanni Cragnolini -3
15. Piermario Zanin - 2
16. Mario Andriolo -1

W 1949 roku na Wembley Stadium Fred Wills wywalczył upragniony tytuł Indywidualnego Mistrza Republiki Południowej Afryki. Wcześniej sięgał on po medal srebrny w 1940 roku oraz brązowy w sezonie 1948. W Johannesburgu drugie miejsce zajął Henry Long, późniejszy finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata. Natomiast medal brązowy przypadł dla Oscara Wessmana.

Czołówka zawodów w Johannesburgu:
1. Fred Wills - 14 pkt.
2. Henry Long -13
3. Oscar Wessman - 12
4. Bob Serrurier - 10
5. Joe Blankfield - 9
5. Buddy Fuller - 9
5. Doug Serrurier - 9
8. Godfrey Rabie - 8


W sezonie 1955 na obiekcie Wembley Stadium w Johannesburgu w Otwartych Mistrzostwach Republiki Południowej Afryki triumfował Nowozelandczyk Trevor Redmond. Finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 1954 roku w pokonanym polu pozostawił samego Barry'ego Briggsa oraz zawodnika gospodarzy Henry Longa, ósmego zawodnika światowego czempionatu w sezonie 1952.

Wyniki zawodów w Johannesburgu:
1.Trevor Redmond (Nowa Zelandia) - 14 pkt.
2.Barry Briggs (Nowa Zelandia) - 13
3.Henry Long - 13
4.Olle Nygren (Szwecja) - 12
4.Freddie Williams (Walia) - 12
6.Doug Davies - 11
7.Dick Campbell - 8
8.Ronnie Genz - 6
9.Howdy Byford - 5
9.Doug Serrurier - 5
11.Trevor Blokdyk - 4
11.Roy Bester - 4
11.Arthur Duncan - 4
14.Toby Boshoff - 2
14.Neil Mortimer - 2
14.Doug Lang - 2
17.Roy Browning (Anglia) - 1
17.Toy Edwards - 1

11 marca urodzili się:

Dariusz Brucheiser(ur. 1964r.) - finalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1983-10m., 1984-8m.). Piąty zawodnik Brązowego Kasku w sezonie 1983. Reprezentant klubu z Ostrowa Wielkopolskiego.

Waldemar Cieślewicz (ur. 1969r.) - dziesiąty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (1988). Medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (1988-3m., 1992-1m., 1993-2m., 1995-3m., 1997-1m.), Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (1986-2m., 1989-1m.) i Mistrzostw Polski Par Klubowych (1994-1m.). Dwukrotny finalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1987-15m., 1989-16m.). Drugi zawodnik Srebrnego Kasku (1988), czwarty Brązowego Kasku (1987) i piętnasty Złotego Kasku (1995). Reprezentant klubów z Gniezna, Bydgoszczy i Gdańska.

Wygrany bieg Waldemara Cieślewicz - DMP '95 (źródło: YT.).

Jakub Fencl (ur. 1992) - Czech, brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 19 (2010). Piąty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Czech do lat 19 i ósmy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Czech (2010). W lidze czeskiej reprezentant klubów z Pragi i Pardubic.

Dienis Gizatullin (ur. 1983r.) - Rosjanin, czternasty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (2004). Uczestnik Wielkiego Finału Indywidualnych Mistrzostw Świata (2007-11m.). Medalista Klubowego Pucharu Europy (2005-2m., 2009-3m., 2010-1m., 2011-2m.). Finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy (2007-6m., 2008-5m., 2009-6m., 2010-5m., 2011-6m.). Mistrzostw Europy Par (2010-4m.), Drużynowego Pucharu Świata (2009-4m.) oraz Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 (2001-18m., 2002-7m.). Medalista Indywidualnych Mistrzostw Rosji (2004-2m., 2005-3m., 2006-2m. 2007-1m., 2008-1m., 2010-3m.) i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Rosji (2002-1m., 2003-2m., 2004-1m.). Reprezentant klubów z Daugavpils, Rybnika, Bydgoszczy i Ostrowa.

Henny Kroeze(ur. 1952r.) - Holender, szesnasty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Świata (1987) i piętnasty Indywidualnego Pucharu Europy (1986). Medalista Indywidualnych Mistrzostw Holandii (1972-1m., 1973-2m., 1974-1m., 1975-1m., 1978-1m., 1980-1m., 1981-2m., 1982-1m., 1983-1m., 1984-1m., 1985-1m., 1986-1m.). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów z Halifaxu, Bristolu i Sheffield.

Alfred Siekierka(ur. 1955r.) - uczestnik półfinału kontynentalnego Indywidualnych Mistrzostw Świata (1982-15m.). Zdobywca Brązowego Kasku (1976). Medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (1976-2m., 1977-2m.) oraz Mistrzostw Polski Par Klubowych (1981-3m.). Finalista Indywidualnych Mistrzostw Polski (1978-11m., 1981-6m.) i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1975-9m., 1976-6m., 1978-7m.). Piąty zawodnik Srebrnego Kasku (1976-5m.) i dziewiętnasty Złotego Kasku (1977). Reprezentant klubu z Opola.

Klaus Lohmann (ur. 1959) - Duńczyk, finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (1980-16m.). Szósty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Danii (1978). Złoty medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii (1977). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów z Halifax i Sheffield.

Trond Skretting(ur. 1959r.) - Norweg, siódmy zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (1979). Medalista Indywidualnych Mistrzostw Norwegii (1978-3m., 1982-1m.). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów Wolverhampton i Halifax.

Stefan Tietz(ur. 1965r.) - medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (1983-3m., 1986-1m., 1990-1m.), Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (1985-1m.). Ósmy zawodnik Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1985), siódmy Srebrnego Kasku (1986) i ósmy Brązowego Kasku (1983). Reprezentant klubu z Torunia.

Inni zawodnicy, którzy urodzili się 11 marca:
Ray Beaumont(Walia) - ur. 1926
Dan Berwick (Anglia) - ur. 1987
Carl Bodley(Anglia) - ur. 1967
Mikołaj Drożdżowski - ur. 1993
Lotar Dudek- ur. 1942
Oleg Guliuk (ZSRR) - ur. 1973
Bogdan Hejnowicz - ur. 1913
Martin Hitch(Anglia) - ur. 1955
Alan Jackson (Anglia) - ur. 1945
Stanisław Kurpiel - ur. 1909
Antonio Moyano jr.(Argentyna) - ur. 1991
Pete Munday (Anglia) - ur. 1939
Dariusz Myler - ur. 1984
Marcin Nowakowski- ur. 1989
Les Ott (Anglia) - ur. 1950
Tomasz Potasznik- ur. 1975
Władimir Rożanczuk (ZSRR) - ur. 1952
Adam Sadłowski- ur. 1946
Ron Sharp (Anglia) - ur. 1929
Marek Zarzecki - ur. 1976

11 marca odszedł od nas:

W 2004 roku, Carlos Cardona (Stany Zjednoczone), urodzony 22 kwietnia 1963 w Duarte.

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL