Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Z kartek kalendarza - 11 marca: 61. urodziny Alfreda Siekierki i 47. Waldemara Cieślewicza

Przemysław Jany
Przemysław Jany
W piątek 61. urodziny obchodzi były reprezentant klubu z Opola - Alfred Siekierka. 11 marca urodzili się także: Waldemar Cieślewicz, Dienis Gizatullin i Henny Kroeze.

W sezonie 1949 roku na Wembley Stadium triumfował Fred Wills w Indywidualnych Mistrzostwach Republiki Południowej Afryki. W Johannesburgu druga lokata przypadła dla Henry’ego Longa. Brązowy medal zawisł natomiast na szyi Oscara Wessmana.

Czołówka zawodów w Johannesburgu:
1. Fred Wills - 14 pkt.
2. Henry Long - 13
3. Oscar Wessman - 12
4. Bob Serrurier - 10
5. Joe Blankfield - 9
5. Buddy Fuller - 9
5. Doug Serrurier - 9
8. Godfrey Rabie - 8

W 1955 roku na obiekcie Wembley Stadium w Johannesburgu w Otwartych Mistrzostwach Republiki Południowej Afryki zwyciężył Nowozelandczyk Trevor Redmond. Finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 1954 roku w pokonanym polu pozostawił samego Barry'ego Briggsa oraz zawodnika gospodarzy Henry Longa, ósmego zawodnika światowego czempionatu w sezonie 1952.

Wyniki zawodów w Johannesburgu:
1. Trevor Redmond (Nowa Zelandia) - 14 pkt.
2. Barry Briggs (Nowa Zelandia) - 13
3. Henry Long - 13
4. Olle Nygren (Szwecja) - 12
4. Freddie Williams (Walia) - 12
6. Doug Davies - 11
7. Dick Campbell - 8
8. Ronnie Genz - 6
9. Howdy Byford - 5
9. Doug Serrurier - 5
11. Trevor Blokdyk - 4
11. Roy Bester - 4
11. Arthur Duncan - 4
14. Toby Boshoff - 2
14. Neil Mortimer - 2
14. Doug Lang - 2
17. Roy Browning (Anglia) - 1
17. Toy Edwards - 1

W sezonie 1984 w Badia Polesine zainaugurowano rozgrywki o Indywidualne Mistrzostwo Włoch. Zwyciężył Valentino Furlanetto, który w biegu dodatkowym pokonał Otaviano Righetto. Na trzecim stopniu podium stanął Armando Dal Chiele.

Wyniki I rundy IM Włoch:
1. Valentino Furlanetto - 14+3 pkt.
2. Ottaviano Righetto - 14+2
3. Armando Dal Chiele - 12
4. Gianni Famari - 12
5. Armando Castagna - 10
6. Giorgio Zaramella - 9
7. Luigi Bazan - 8
7. Carlo Cristofori - 8
9. Alessandro Toffanin - 7
10. Gaetano Bressan - 7
10. Gianni Brizzolari - 6
12. Paolo Battaglia - 3
12. Andrea Vinante - 3
12. Giovanni Cragnolini - 3
15. Piermario Zanin - 2
16. Mario Andriolo - 1

11 marca urodzili się:

Alfred Siekierka (ur. 1955r.) - uczestnik półfinału kontynentalnego Indywidualnych Mistrzostw Świata (1982 - 15 m.). Zdobywca Brązowego Kasku (1976). Medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (1976 - 2 m., 1977 - 2 m.) oraz Mistrzostw Polski Par Klubowych (1981 - 3 m.). Finalista Indywidualnych Mistrzostw Polski (1978 - 11 m., 1981 - 6 m.) i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1975 - 9 m., 1976 - 6 m., 1978 - 7 m.). Piąty zawodnik Srebrnego Kasku (1976 - 5 m.) i dziewiętnasty Złotego Kasku (1977). Reprezentant klubu z Opola.

Dariusz Brucheiser (ur. 1964r.) - finalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1983 - 10m., 1984 - 8m.). Piąty zawodnik Brązowego Kasku w sezonie 1983. Reprezentant klubu z Ostrowa Wielkopolskiego.

Waldemar Cieślewicz (ur. 1969) - dziesiąty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (1988). Medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (1988 - 3 m., 1992 - 1 m., 1993 - 2 m., 1995 - 3 m., 1997 - 1 m.), Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (1986 - 2 m., 1989 - 1 m.) i Mistrzostw Polski Par Klubowych (1994 - 1 m.). Dwukrotny finalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1987 - 15 m., 1989 - 16 m.). Drugi zawodnik Srebrnego Kasku (1988), czwarty Brązowego Kasku (1987) i piętnasty Złotego Kasku (1995). Reprezentant klubów z Gniezna, Bydgoszczy i Gdańska.

Waldemar CieślewiczWaldemar Cieślewicz
Jakub Fencl (ur. 1992) - Czech, brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 19 (2010). Piąty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Czech do lat 19 i ósmy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Czech (2010). W lidze czeskiej reprezentant klubów z Pragi i Pardubic.

Dienis Gizatullin (ur. 1983) - Rosjanin, czternasty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (2004). Uczestnik Wielkiego Finału Indywidualnych Mistrzostw Świata (2007 - 11m.). Medalista Klubowego Pucharu Europy (2005 - 2 m., 2009 - 3 m., 2010 - 1 m., 2011 - 2 m.). Finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy (2007 - 6 m., 2008 - 5 m., 2009 - 6 m., 2010 - 5 m., 2011 - 6 m.). Mistrzostw Europy Par (2010 - 4 m.), Drużynowego Pucharu Świata (2009 - 4 m.) oraz Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 (2001 - 18 m., 2002 - 7 m.). Medalista Indywidualnych Mistrzostw Rosji (2004 - 2 m., 2005 - 3 m., 2006 - 2 m. 2007 - 1 m., 2008 - 1 m., 2010 - 3 m.) i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Rosji (2002 - 1 m., 2003 - 2 m., 2004 - 1 m.). Reprezentant klubów z Daugavpils, Rybnika, Łodzi, Bydgoszczy i Ostrowa Wielkopolskiego.

Dienis GizatullinDienis Gizatullin
Henny Kroeze (ur. 1952) - Holender, szesnasty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Świata (1987) i piętnasty Indywidualnego Pucharu Europy (1986). Medalista Indywidualnych Mistrzostw Holandii (1972 - 1 m., 1973 - 2 m., 1974 - 1 m., 1975 - 1 m., 1978 - 1 m., 1980 - 1 m., 1981 - 2 m., 1982 - 1 m., 1983 - 1 m., 1984 - 1 m., 1985 - 1 m., 1986 - 1 m.). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów z Halifaxu, Bristolu i Sheffield.

Klaus Lohmann (ur. 1959) - Duńczyk, finalista Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (1980 - 16 m.). Szósty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Danii (1978). Złoty medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii (1977). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów z Halifax i Sheffield.

Trond Skretting (ur. 1959) - Norweg, siódmy zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (1979). Medalista Indywidualnych Mistrzostw Norwegii (1978 - 3 m., 1982 - 1 m.). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów Wolverhampton i Halifax.

Stefan Tietz (ur. 1965) - medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (1983 - 3 m., 1986 - 1 m., 1990 - 1 m.), Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (1985 - 1 m.). Ósmy zawodnik Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1985), siódmy Srebrnego Kasku (1986) i ósmy Brązowego Kasku (1983). Reprezentant klubu z Grudziądza i Torunia.

Inni zawodnicy, którzy urodzili się 11 marca:
Ray Beaumont (Walia) - ur. 1926
Dan Berwick (Anglia) - ur. 1987
Carl Bodley (Anglia) - ur. 1967
Mikołaj Drożdżowski - ur. 1993
Lotar Dudek - ur. 1942
Oleg Guliuk (ZSRR) - ur. 1973
Bogdan Hejnowicz - ur. 1913
Martin Hitch (Anglia) - ur. 1955
Alan Jackson (Anglia) - ur. 1945
Stanisław Kurpiel - ur. 1909
Antonio Moyano jr. (Argentyna) - ur. 1991
Pete Munday (Anglia) - ur. 1939
Dariusz Myler - ur. 1984
Marcin Nowakowski - ur. 1989
Les Ott (Anglia) - ur. 1950
Tomasz Potasznik - ur. 1975
Władimir Rożanczuk (ZSRR) - ur. 1952
Adam Sadłowski - ur. 1946
Ron Sharp (Anglia) - ur. 1929
Marek Zarzecki - ur. 1976

11 marca odszedł od nas:

W 2004 roku, Carlos Cardona (Stany Zjednoczone), urodzony 22 kwietnia 1963 w Duarte.

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (3):

  • yes Zgłoś
    13 czerwca 1982r.w Abensbergu:" 15. Alfred Siekierka Polska 3"Został w Niemczech po zawodach.
    • lukim81 Zgłoś
      Waldemar Cieślewicz o swoim karambolu z 1988r podczas MDMP gdzie najbardziej ucierpiał Dariusz Michalak: Na starcie staneli Wojciech Momot z pierwszego pola z drugiego Waldek Cieślewicz z
      Czytaj całość
      trzeciego Dariusz Michalak z czwartego pola Krzysztof Kuczwalski Równy start wszystkich zawodników na prowadzenie wychodzi Michalak podnosi koło Momota który uderza w Cieślewicza robi się domino Cieślewicz ląduje na siatce Michalak uderza o dolne deski dodatkowo uderza w niego motocykl.Następnie sześć dni w śpiące Waldka uraz pnia.
      • Maciula87 Zgłoś
        Sto lat Waldek... Szkoda, że nie załapałeś się na końcówkę lat 90...

        Komentarze (3)

        PRZEJDŹ NA WP.PL