Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czołowy niemiecki żużlowiec zakończył karierę

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Mathias Schultz postanowił zakończyć sportową karierę. 32-latek po raz ostatni wystąpił w sobotnim turnieju w Wittstocku, gdzie odpadł w eliminacjach.

We wrześniu Mathias Schultz świętował swój kolejny medal indywidualnych mistrzostw Niemiec. Podczas finału w Stralsundzie zajął trzecią pozycję. W swojej karierze dwukrotnie wygrywał te rozgrywki. Był mistrzem kraju w 2003 i 2005 roku.

W trakcie swojej przygody ze sportem żużlowym startował także w barwach kilku polskich klubów. Zadebiutował w 2006 roku w zespole Kolejarza Opole. Później przeniósł się do Kolejarza Rawicz, a kolejne dwa sezony spędził w Orle Łódź. Po raz ostatni w polskiej lidze zaprezentował się w 2015 roku, gdy ponownie przywdziewał plastron rawickich Niedźwiadków. Przed tegorocznymi rozgrywkami parafował umowę "warszawską" z Get Well Toruń.

- Sezon 2016 ponownie był świetny dla mnie i moich drużyn. Wróciłem na podium mistrzostw Niemiec. Przez wiele lat widziałem jak niektórzy zawodnicy kończą karierę i teraz przyszedł czas na mnie. Przede mną i moją rodziną są teraz nowe obowiązki, których będą oczekiwać z pełną energią - wyjaśnił Schultz w rozmowie ze speedweek.com.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow gotowy na powrót do SGP. Chce wjechać na szczytPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL