Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Mordel (z prawej)WP SportoweFakty / Wojciech Szubartowski / Jerzy Mordel (z prawej)

Były żużlowiec w sądzie. Obraził się na rapera, który napisał o nim piosenkę

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
15 marca, w Sądzie Okręgowym w Lublinie, odbyła się kolejna rozprawa Jerzy Mordel kontra Adam Chrabin. Mordel to były żużlowiec Motoru Lublin. Chrabin to raper, który napisał o nim piosenkę. Mordelowi ten kawałek nie przypadł jednak do gustu.

Jerzy Mordel był gwiazdą Motoru Lublin lat 90-tych. Zdobył z zespołem wicemistrzostwo Polski. Sławę przyniósł mu też wywiad, jakiego udzielił redaktorowi lokalnej telewizji Witoldowi Miszczakowi. Protekcjonalne pytania dziennikarza w stylu: "zadowolony jest nasz Jurek Mordel", "żona w domu zadowolona" i odpowiedzi speszonego zawodnika typu "tak" lub "raczej tak" złożyły się na filmik, który stał się hitem sieci.

Adam Chrabin, znany jako Te-Tris, w swojej piosence "Jurek Mordel" nawiązuje do tamtego wywiadu. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zdanie "Stać mnie, mam większy fejm niż pierdolony Jurek Mordel". Były żużlowiec obraził się o te słowa. Te-Tris mówi, że wyraz "pierdolony" został użyty, jako partykuła wzmacniająca. Mordel nie kupuje tłumaczenia. Domaga się usunięcia swojego nazwiska z piosenki. Chce też, by zakazano rozpowszechniania utworu.

Można zaryzykować stwierdzenie, że proces jest na rękę raperowi, bo dzięki temu ma darmową reklamę. Tłumaczenie jego obrońców też jest logiczne. - Moim zdaniem ten utwór jest wyrazem szacunku i podziwu dla byłego zawodnika - mówi nam prawnik Łukasz Kowalski. - Brzydki wyraz ma dodać pikanterii, ale trudno się o to obrażać - dodaje.

Mordel, choć nie jest zadowolony, znowu ma swoje 5 minut. Solidny zawodnik drugi raz w życiu stał się bohaterem internetu.

Te-Tris ft. Ras, Astek - Jurek Mordel from Step Records on Vimeo.

ZOBACZ WIDEO Daniel Kaczmarek liczy na rady Grega Hancocka

Czy Mordel słusznie dochodzi swoich praw w sądzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

 • lublinmojemiasto Zgłoś
  A może tu też nie chodzi o jedno to słowo ? Chcesz mieć o sobie piosenke w wieku Mordela. Bez zgody i porozumienia z nim uzyli jego imienia i nazwiska (wystarczy przeczytać inne
  Czytaj całość
  artyluły).... Następnym razem niech pomyślą. Może ta sprawa nauczy ich coś.
  • Wstyd się przyznać, ale o Mordelu usłyszałem pierwszy raz w tym kawałku właśnie.Płyta jeździ w aucie. Lubię Teta, jeden z moich ulubionych raperów. Nie rozumiem Mordela. Pierwszy
   Czytaj całość
   raz ktoś zażartował z kogoś w piosence?
   • Jan Żabka Zgłoś
    Ta sprawa pokazuje, że niestety sportowiec nie ma do siebie i tego co zostało o nim zarapowane dystansu.Pozywać wszystkich, łącznie z producentami jest moim zdaniem. I pomyśleć, że
    Czytaj całość
    wszystko przez jedno słowo.A jeśli chodzi o tłumaczenie sprawy w ten sposób: "Można zaryzykować stwierdzenie, że proces jest na rękę raperowi, bo dzięki temu ma darmową reklamę. " to jest ono bez sensu, bo bardziej ogarniętemu słuchaczowi Te-Tris i jego twórczość są dobrze znane.
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL