Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Stal Rzeszów porozumiała się z Polakiem

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
Kibice w Rzeszowie długo musieli czekać na skompletowanie składu swojej drużyny. Stal przez całą zimę sortowała rynek krajowych zawodników i w końcu dokonała wyboru. Do ekipy Janusza Stachyry ma dołączyć Marcel Szymko.

Stal Rzeszów była ostatnią drużyną w Nice 1.LŻ, która nie miała zamkniętego składu przed startem rozgrywek. Po fiasku negocjacji z Karolem Baranem w ostatnim dniu okienka transferowego, w klubie zostało tylko trzech zawodników z polską licencją: Dawid Lampart oraz dwóch juniorów Patryk Wojdyło i Mateusz Rząsa. W składzie meczowym musi się natomiast znaleźć aż czterech Polaków. Najwięcej mówiło się o pozyskaniu przez klub Tomasza Chrzanowskiego, ale w pewnym momencie strony zerwały negocjacje.

Ostatecznie czwartym Polakiem w składzie Stali ma być Marcel Szymko. Dla 25-letniego zawodnika będzie to powrót do ligowego ścigania po rocznej przerwie. Wcześniej Szymko występował na żużlu w latach 2009-2015. Na swoim koncie ma także regularne starty w Ekstralidze w sezonie 2012 oraz 2014. W roku 2015 uzyskał średnią biegową równą 1,111 w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej, startując w barwach Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Kilka dni temu Szymko odnowił żużlową licencję, która wygasła z racji jego absencji w sezonie 2016. Z naszych informacji wynika, że negocjacje pomiędzy Stalą Rzeszów a zawodnikiem są już na ostatniej prostej i wieczorem Szymko ma odesłać do klubu podpisany kontrakt.

Wiele wskazuje na to, że Szymko wcale nie musi być ostatnim wzmocnieniem Stali Rzeszów zaraz przed startem rozgrywek. Klub sonduje bowiem możliwość sprowadzenia także innych zawodników. W każdym bądź razie rzeszowscy kibice mogą już teraz być spokojni o spełnienie regulaminowych wymogów drużyny u progu sezonu. Krajową kadrę zespołu stanowić mają: Dawid Lampart, Marcel Szymko, Patryk Wojdyło i Mateusz Rząsa. Ponadto ważne kontrakty z rzeszowskim zespołem mają także obcokrajowcy: Chris Harris, Davey Watt, Dimitri Berge, Josh Grajczonek i Andrei Popa. Kadra Żurawi jeszcze bardziej powiększy się w maju, kiedy do pierwszej drużyny dołączy 16-letni Wiktor Lampart.

Pierwszy ligowy mecz ekipa Janusza Stachyry odjedzie już w przyszły piątek (7 kwietnia) na własnym obiekcie. Rywalem Stali będzie Polonia Piła.

ZOBACZ WIDEO: Polska mistrzyni świata w boksie spróbuje sił w MMA. "Będę w tym naprawdę dobra!"

Czy Stal Rzeszów dokonała dobrego wyboru sięgając po Marcela Szymko?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (43):

Wszystkie komentarze (43)

Komentarze (43)

×
    Wszystkie komentarze (43)
    PRZEJDŹ NA WP.PL