WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Damian Adamczak

Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2018

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w połowie maja). Prezentujemy składy drużyn z 2. Ligi Żużlowej na sezon 2018.

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2017 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2018 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Okienka transferowe w 2018 roku:
1. 15 maja - 31 maja,
2. 15 lipca - 31 lipca,
3. 1 września - 15 września,
4. 1 listopada - 14 listopada

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje.

News aktualizowany na bieżąco.


Stal Rzeszów

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Josh BatesWielka Brytania1996
Jonas DavidssonSzwecja1984
Greg HancockUSA1970
Kyle HowarthWielka Brytania1994
Tomasz JędrzejakPolska1979
Mads KorneliussenDania1983
Maciej KuciapaPolska1975
Edward MazurPolska1993
Nick MorrisAustralia1994
Nicklas PorsingDania1993
Lewis RoseWielka Brytania1987
Rory SchleinAustralia1984
Dawid StachyraPolska1985
Aaron SummersAustralia1988
Juniorzy:
Aureliusz BielińskiPolska1997
Michał CurzytekPolska2002
Arkadiusz PotoniecPolska1997
Mateusz RząsaPolska1998


Trener:Mirosław Kowalik 


ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Damian AdamczakPolska1991
Jonas B. AndersenDania1992
Oskar Ajtner-GollobPolska1995
Rene BachDania1990
Dimitri BergeFrancja1996
Iwan BolszakowRosja1998
Patrik BuriSłowacja1994
Mikołaj CuryłoPolska1992
Zdenek HolubCzechy1996
Matic IvacicSłowenia1993
Andriej KobrinUkraina1991
Daniił KołodinskiŁotwa2000
Steven MauerNiemcy1995
Michał PiosickiPolska1996
Ondrej SmetanaCzechy1995
Juniorzy:
Mateusz JagłaPolska1999
Tomasz OrwatPolska1999


Menedżer: Jerzy Kanclerz 


Arged Malesa TŻ Ostrovia

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Adam EllisWielka Brytania1996
Kamil BrzozowskiPolska1987
Patryk DolnyPolska1993
Renat GafurowRosja1982
Kenneth HansenDania1987
Jonas JeppesenDania1998
Mark KarionRosja2000
Nicolai KlindtDania1988
Zbigniew SucheckiPolska1984
Bjarne PedersenDania1978
Juniorzy:
Nikodem BartochPolska2001


Trener:Mariusz Staszewski


Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
David BellegoFrancja1993
Mateusz BorowiczPolska1994
Władimir BorodulinRosja1992
Max DilgerNiemcy1989
Frederik JakobsenDania1998
Jason JoergensenDania1998
Marcel KajzerPolska1990
Matej KusCzechy1989
Michał ŁopaczewskiPolska1989
Kasper Lykke NielsenDania1994
Daniel PytelPolska1987
Adam StrzelecPolska1994
Marcel SzymkoPolska1992
Juniorzy:
Mateusz AdamczewskiPolska2000
Kevin FajferPolska1998


Trener:Tomasz Bajerski


KSM Krosno

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Mikkel B. AndersenDania1996
Roland BenkoWęgry1995
Tobias BuschNiemcy1988
Stanisław BurzaPolska1977
Ilja CzałowRosja1995
Mariusz FierlejPolska1980
Patrick HansenDania1998
Lewis KerrWielka Brytania1990
Roland KovacsWęgry1987
Wiaczesław MonachowRosja1997
Mariusz PuszakowskiPolska1978
Marcin RempałaPolska1984
Juniorzy:
Daniel BajorPolska1998
Konrad StecPolska1999
Krystian StefanówPolska2000


Trener: -


OK Bedmet Kolejarz Opole

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Denis GizatullinRosja1983
Adrian GomólskiPolska1987
Hubert ŁęgowikPolska1995
Oskar PolisPolska1996
Richard LawsonWielka Brytania1986
Sebastian UłamekPolska1975
Kevin WoelbertNiemcy1989
Juniorzy:
Kamil KamińskiPolska1997
Jarosław KrzywoszPolska1999
Mateusz PacekPolska1998
Piotr PodymaPolska2001


Trener: Piotr Żyto


Stainer Unia Kolejarz Rawicz

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Damian BalińskiPolska1977
Brady KurtzAustralia1996
Jaimon LidseyAustralia1999
Jack SmithWielka Brytania1998
Richie WorrallWielka Brytania1991
Steve WorrallWielka Brytania1991
Juniorzy:
Dominik KuberaPolska1999
Tymoteusz PiczPolska2002
Bartosz SmektałaPolska1998
Szymon SzlauderbachPolska1999
Wiktor Trofimow jrPolska1999


Trener: Roman Jankowski 

ZOBACZ WIDEO Tobiasz Musielak: Niewielu Polaków ma ten tytuł, co ja

Kto w 2018 roku wygra 2. Ligę Żużlową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (131):

    Pokaż więcej komentarzy (128)
    PRZEJDŹ NA WP.PL