WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Frederik Jakobsen

Frederik Jakobsen: Chcę pomóc PSŻ w awansie

Dawid Borek
Dawid Borek
Frederik Jakobsen w sezonie 2017 był liderem Naturalnej Medycyny PSŻ. Duńczyk w przyszłym roku nadal będzie startował w barwach poznańskiej drużyny. - Chcę pomóc zespołowi w awansie - przyznał.

19-latek w tegorocznym sezonie wystąpił w 12 meczach Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań w 2. Lidze Żużlowej, wykręcając w nich średnią biegową na poziomie 1,985. - Mój sezon w Polsce oceniam bardzo dobrze. Odjechałem bardzo dużą liczbę spotkań. Przede wszystkim myślę, że zyskałem bardzo dużo doświadczenia, które na pewno będzie procentować w przyszłości - przyznał Fredrik Jakobsen w rozmowie z pszpoznan.com.pl.

Duńczyk z bardzo pozytywnej strony prezentował się nie tylko w polskich rozgrywkach. - Uważam, że spisywałem się bardzo dobrze, ponieważ w dobrym stylu zaprezentowałem się w moich klubach w Danii oraz w Polsce. Ponadto miałem bardzo dobre zawody w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów. Wielkim wyróżnieniem była rola rezerwowego podczas rundy Grand Prix oraz reprezentacji Danii podczas DPŚ - skomentował.

Po bardzo udanym sezonie, Jakobsena w swoich składach widziało kilka klubów. 19-latek zdecydował jednak, że nadal będzie bronił barw Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań. - Zdecydowałem się zostać, ponieważ w Poznaniu czuję się jak w domu. Moje wyniki w tym debiutanckim sezonie były bardzo dobre. Poznański tor bardzo mi odpowiada. Ponadto lubię ludzi, którzy są w tym klubie i nimi sterują. Zawsze nie mogę się doczekać mojego przyjazdu do Poznania. Bardzo chcę pomóc klubowi w awansie do Nice 1.LŻ w przyszłym sezonie - dodał Jakobsen.

ZOBACZ WIDEO: Organizacja meczu w PGE Ekstralidze (WIDEO)Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Frederik Jakobsen w sezonie 2017 wykręci w 2.LŻ średnią biegową na poziomie co najmniej dwóch punktów na wyścig?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL