Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Skórnicki w koszulce Falubazu WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Adam Skórnicki w koszulce Falubazu

Falubaz zaprezentował sztab szkoleniowy. Na pokładzie znane twarze

Dawid Borek
Dawid Borek
Znamy już cały sztab szkoleniowy Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra na przyszły sezon. Trenerem pierwszej drużyny będzie Adam Skórnicki, z kolei zielonogórskimi młodzieżowcami zajmą się Krzysztof Jabłoński i Aleksander Janas.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

W przypadku Adama Skórnickiego nie można mówić o żadnych zaskoczeniach. 41-latek był wymieniany jako główny faworyt do objęcia funkcji menedżera Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra po tym, jak z klubem rozstał się Marek Cieślak. Jedyną przeszkodą była ważna umowa z Unią Leszno, bowiem mistrz Polski z 2008 w przyszłym sezonie miał być żużlowcem Unii Kolejarza Rawicz. Po rozmowach kontrakt ten udało się rozwiązać i w piątek Skórnicki został przedstawiony jako nowy menedżer zielonogórskiej drużyny, podpisując dwuletni kontrakt. Będzie odpowiedzialny za prowadzenie pierwszego zespołu.

Szkoleniem juniorów zajmą się z kolei starzy dobrzy znajomi - Aleksander Janas i Krzysztof Jabłoński. Dla pierwszego z nich jest to powrót do trenerskiej pracy w Falubazie Zielona Góra po kilku latach przerwy. - W ostatnich latach, pracując w GKSŻ jako komisarz toru, nie myślałem o powrocie do Falubazu, by w jakiejkolwiek formie zająć się pracą trenerską. Z czasem Kamil Kawicki przekonał mnie, ze jest coś do zrobienia. Będzie okazja do pracy od podstaw z młodzieżowcami. Jeśli będziemy sumiennie pracowali, to efekty będą widoczne - przyznał Janas.

Jabłoński z kolei w przeszłości w reprezentował zielonogórski klub jako zawodnik, natomiast w minionym sezonie był jeżdżącym trenerem Startu Gniezno. - Widzę w zielonogórskich juniorach duże możliwości i ambicje. Musimy sprawić, by przełożyło się to na postęp w odpowiednim kierunku - skomentował Jabłoński.

Za sprzęt dla młodzieżowców będzie odpowiedzialny Andrzej Jarząbek. W dalszej strukturze nie ma zmian: w roli kierownika drużyny zostaje Tomasz Walczak, z kolei asystenta trenera - Tomasz Szymankiewicz.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob prezesem Polonii? "To musi być poważna propozycja, bo na niepoważne rzeczy nie mamy czasu"Czy działacze Falubazu dokonali słusznego ruchu, budując taki sztab szkoleniowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (32):

Wszystkie komentarze (32)

Komentarze (32)

×
    Wszystkie komentarze (32)
    PRZEJDŹ NA WP.PL