WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Jacek Frątczak w rozmowie z Jackiem Holderem

IM Australii: triumf Holdera. Kurtz dogonił Tungate'a

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Jack Holder wygrał trzecią rundę indywidualnych mistrzostw Australii. W piątkowych zawodach w Mildurze na podium stanęli Brady Kurtz i Rohan Tungate.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Najbardziej zadowolony po turnieju może być Brady Kurtz. Zawodnik Fogo Unii Leszno ponownie doskonale spisywał się w rundzie zasadniczej i w końcu ukończył finał, dzięki czemu zniwelował straty do Rohana Tungate'a.

Ostatnią rundę zmagań zaplanowano na niedzielę w Gillman. Rywalizacja o tytuł zapowiada się bardzo ciekawie. Nie mniejsze emocje powinny towarzyszyć walce o trzecie miejsce. Szansę na brązowy medal ma trójka zawodników.

Jack Holder po świetnym występie w Mildurze ma dwa oczka straty do Maksa Frickego. Mistrz świata juniorów z 2016 roku ponownie nieco zawiódł i nie zdołał awansować do finału. W nim znalazł się, obrońca tytułu, Sam Masters, który do miejsca na podium traci już tylko punkt.

Wyniki:
1. Jack Holder - 17 (3,2,3,3,2,4)
2. Brady Kurtz - 18 (3,3,3,3,3,3)
3. Rohan Tungate - 10+3 (2,3,2,1,0,2)
4. Sam Masters - 14 (3,2,3,2,3,1)
5. Max Fricke - 12+2 (2,3,3,2,2)
6. Mason Campton - 12+1 (3,1,2,3,3)
7. Jordan Stewart - 9+0 (1,2,2,1,3)
8. Josh Pickering - 8 (u,2,2,3,1)
9. Jye Etheridge - 8 (1,3,1,2,1)
10. Jaimon Lidsey - 6 (2,1,d,1,2)
11. Cooper Riordan - 5 (0,0,1,2,2)
12. Robert Medson - 3 (1,0,0,1,1)
13. Declan Knowles - 3 (0,1,1,w,1)
14. Joel Coyne - 2 (2,u,0,d,0)
15. Matthew Gilmore - 2 (u,1,1,0,u)
16. James Davies - 1 (1,0,0,0,0)
17. Josh Coyne - 0 ()

Bieg po biegu:
1. Campton, Fricke, Stewart, Pickering (u)
2. Holder, Coyne, Davies, Gilmore (u)
3. Masters, Lidsey, Etheridge, Riordan
4. Kurtz, Tungate, Medson, Knowles
5. Kurtz, Holder, Campton, Riordan
6. Tungate, Stewart, Lidsey, Davies
7. Fricke, Masters, Gilmore, Medson
8. Etheridge, Pickering, Knowles, Coyne (u)
9. Masters, Campton, Knowles, Davies
10. Holder, Stewart, Etheridge, Medson
11. Fricke, Tungate, Riordan, Coyne
12. Kurtz, Pickering, Gilmore, Lidsey (d)
13. Campton, Etheridge, Tungate, Gilmore
14. Kurtz, Masters, Stewart, Coyne (d)
15. Holder, Fricke, Lidsey, Knowles (w)
16. Pickering, Riordan, Medson, Davies
17. Campton, Lidsey, Medson, Coyne
18. Stewart, Riordan, Knowles, Gilmore (u)
19. Kurtz, Fricke, Etheridge, Davies
20. Masters, Holder, Pickering, Tungate
Finał B. Tungate, Fricke, Campton, Stewart
Finał A. Holder, Kurtz, Tungate, Masters

MZawodnikKurri KurriUnderaMilduraGillmanSuma
1Rohan Tungate18171045
1Brady Kurtz12151845
3Max Fricke15111238
4Sam Masters7161437
5Jack Holder9101736
6Mason Campton1081230
7Josh Pickering146828
8Jordan Stewart79925
9Jaimon Lidsey114621
9Jye Etheridge58821
11Matthew Gilmore68216
12Cooper Riordan36514
12Robert Medson54312
14Joel Coyne4228
14Declan Knowles2338
16James Davies1214
17Matthew Pickering00NS0
18Ben Cook0NSNS0

 ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo Unii
ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!

Kto zostanie mistrzem Australii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL