WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Mielnik / Na zdjęciu: Andreas Jonsson

Duże pochwały pod adresem Jonssona. Zdobył sympatię na zgrupowaniu

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Zawodnicy Speed Car Motoru Lublin mają za sobą przedsezonowe zgrupowanie w Kazimierzu Dolnym. Nie zabrakło tam nowego zawodnika - Andreasa Jonssona. Szwed szybko znalazł wspólny język z kolegami, trenerami i działaczami.

Podpisanie kontraktu w Lublinie przez Szweda było jednym z największych wydarzeń tegorocznego okna transferowego. Rzadko kiedy tak utytułowani zawodnicy przenoszą się do Nice 1.Ligi Żużlowej.

Zgrupowanie w Kazimierzu Dolnym było dobrą okazją do wspólnej integracji. Andreas Jonsson zrobił na wszystkich świetne wrażenie. - Można powiedzieć, że jest nie tylko wysokiej klasy zawodnikiem, ale przy tym miłym, kontaktowym facetem. Reszta chłopaków szybko złapała z nim wspólny język i bardzo nas to cieszy - mówi menedżer Speed Car Motoru, Piotr Więckowski.

W Lublinie mają pewność, że Jonsson, mimo swojej klasy i tytułów, nie będzie rozpychać się po parku maszyn. Zawodnik bez problemów zaakceptował to, że kapitanem zespołu jest Daniel Jeleniewski. - O tym, kto będzie liderem na torze, pokaże nam sezon. Liczymy na to, że Andreas stanie na wysokości zadania, ale równie duże nadzieje pokładamy też w reszcie zawodników - dodaje Więckowski.

Zgrupowanie w Kazimierzu Dolnym nie polegało na samej integracji. - Mieliśmy trochę zabawy na stoku narciarskim, ale nie tylko. Jednego dnia zawodnicy dostali naprawdę spory wycisk. Biegali przez przeszło dziesięć kilometrów, a potem, popołudniu, przez dwie godziny mieli mocne ćwiczenia na sali. Dostali trochę w kość, ale myślę, że to coś jak najbardziej pozytywnego - kwituje menedżer.

ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo Unii!


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy Jonsson będzie punktowym liderem Motoru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

    Pokaż więcej komentarzy (42)