WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Mikołaj Curyło

W Bydgoszczy 19 marca rozpocznie się walka o skład

Michał Konarski
Michał Konarski
Kierownictwo klubu z grodu nad Brdą opracowało bardzo szczegółowy plan rywalizacji o miejsce w drużynie. Jeśli aura pozwoli, już za niespełna tydzień przy Sportowej rozpocznie się ściganie.

W poniedziałek 19 marca żużlowcy Polonii Bydgoszcz będą mieli pierwszą okazję do wyjazdu na tor. Podobne plany są związane z kolejnym dniem. We wtorek także odbędzie się trening otwarty. 21 marca rozegrany zostanie wewnętrzny trening punktowany, gdzie zmierzą się dwie ekipy bydgoskiego klubu. Starcie z innym rywalem planowane jest na 22 marca, czyli czwartek. Poloniści pojadą wówczas do Gniezna. Intensywny tydzień zwieńczą piątkowe mistrzostwa Bydgoszczy, połączone z uroczystą prezentacją drużyny.

Rywalizacja o miejsce w składzie Polonii zapowiada się bardzo ciekawie. Większość z zakontraktowanych żużlowców od dłuższego czasu bardzo interesuje się terminem wyjazdu na tor. Wszyscy deklarują przyjazd i zainteresowanie udziałem w próbnych jazdach. To dobrze wróży, bowiem sztab szkoleniowy będzie miał z czego wybierać. Wydaje się, że pewniakami do miejsca w drużynie są tylko Oskar Ajtner-Gollob, Dimitri Berge i Rene Bach.

W Bydgoszczy od kilku dni panują dodatnie temperatury, co z pewnością pozwala wierzyć w bezproblemowe rozegranie sparingów i treningów. Tor powoli również dochodzi do stanu pozwalającego na bezpieczne ściganie. Kilkudniowe castingi pozwolą wyłonić żużlowców, którzy w pierwszych kolejkach dostaną możliwość reprezentowania Polonii. Ci, którzy nie znajdą uznania, będą zmuszeni ponownie spróbować przekonać do siebie działaczy na piątkowych treningach w trakcie sezonu.

ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Wybierasz się na pierwsze treningi Polonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)