WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Kolejarz - Start. Ściganie na opolskim torze

Kolejarz Opole szykuje się na awans. Zawodnikom obiecano premie

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Zawodnicy Kolejarza Opole usłyszeli, że jeśli wywalczą w tym roku awans do Nice 1. Ligi Żużlowej, to mogą liczyć na specjalne premie. Klub wcale nie ukrywa tego, że chce być co najmniej drugą siłą rozgrywek 2. Ligi.

Działacze OK Kolejarza zbudowali bardzo ciekawy skład na tegoroczne rozgrywki ligowe. Do drużyny dołączyli Sebastian Ułamek, Hubert Łęgowik, Oskar Polis i Richard Lawson, z kolei kontrakty z opolanami przedłużyli Denis Gizatullin, Adrian Gomólski i Kevin Woelbert. Na papierze Kolejarz dysponuje jednym z mocniejszych zestawień w 2. Lidze. W klubie nikt nie ukrywa zresztą celu sportowego.

- To prawda, chcielibyśmy w tym roku awansować do wyższej ligi. Może nie z pierwszego miejsca, ale choćby poprzez baraże. Wierzę, że mamy drużynę, która jest w stanie o to powalczyć - przyznaje prezes Grzegorz Sawicki.

Zawodników nie trzeba specjalnie motywować, ale klub zapowiedział im, że w przypadku awansu, mogliby liczyć na nagrodę. - Nasi żużlowcy wiedzą o co jadą. Zapewniliśmy ich, że w przypadku sukcesu sportowego, mogą liczyć z naszej strony na bonusy. To dla nich zachęta ze strony klubu i jasny sygnał, że jedziemy po prostu o awans - dodaje prezes.

W Opolu cieszą się, że mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta. Podobnie jak w poprzednim roku, dostaną 400 tysięcy złotych. Dodatkowo magistrat przeznaczy środki na renowację stadionu. - Nasz budżet pozostaje na takim samym poziomie jak przed rokiem. Mam jednak zapewnienie pana prezydenta, że w przypadku naprawdę dobrych wyników sportowych, miasto byłoby gotowe wesprzeć nas jeszcze bardziej. Cieszymy się z takich deklaracji, bo żużel jest obok piłki nożnej, hokeja i piłki ręcznej jedną z najważniejszych dyscyplin w mieście - kwituje Sawicki.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy twoim zdaniem Kolejarz Opole awansuje do Nice 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (37):

    Pokaż więcej komentarzy (34)