WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Mecz Włókniarza Częstochowa z GKM-em Grudziądz

Wtorek na torze: Gwiazdy Get Well trenowały w Toruniu. Włókniarz skorzystał z wiosennej aury

Kamil Tecław
Kamil Tecław
Żużlowa karuzela zaczyna rozkręcać się na dobre. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że pierwszy trening odbył się w Częstochowie. Na MotoArenie ścigano się już spod taśmy, a ze świetnych warunków w chorwackim Gorican skorzystała z kolei Unia Tarnów.

Włókniarz skorzystał z wiosennej aury. Musielak chwalił przygotowanie toru

Po długiej zimowej przerwie, częstochowscy kibice w końcu mogli pooglądać swoich zawodników na żużlowym torze. We wtorek forBET Włókniarz Częstochowa zdecydował się na przeprowadzenie pierwszego treningu w tym roku. Na owal SGP Areny Częstochowa wyjechali Tobiasz MusielakAndriej Kudriaszow, Michał Gruchalski, Bartosz Świącik i Mateusz Świdnicki. Zawodnicy byli zadowoleni z przygotowanej nawierzchni, którą szczególnie chwalił Musielak. Włókniarz kolejny trening chce odbyć już w środę o godzinie 13.

Gwiazdy Get Well trenowały na MotoArenie. Było ściganie spod taśmy

W Toruniu mają za sobą pierwszy poważny trening na MotoArenie. Na wtorkowych zajęciach zjawili się wszyscy zawodnicy toruńskiego zespołu z wyjątkiem Chrisa Holdera. Obecny był natomiast, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Grzegorz Walasek. Żużlowcy Get Well przez niespełna dwie godziny trenowali na toruńskim obiekcie. Po kilku próbnych przejazdach przyszedł czas na wspólne starty spod taśmy. Żużlowcy rywalizowali we dwóch, najczęściej na dystansie jednego bądź dwóch okrążeń. Kolejne jazdy na MotoArenie zaplanowano na środę. Trening ma rozpocząć się około godziny 12.

Zawodnicy zjeżdżają do Gorican. W Chorwacji trenuje Unia Tarnów

Jak co roku na początku marca świetne warunki pogodowe i torowe panują w chorwackim Goričan. Z gościnności rodziny Pavliców korzysta Grupa Azoty Unia Tarnów na czele z Nickim Pedersenem i Peterem Kildemandem. Z pierwszego tegorocznego treningu szczególnie zadowolony był 3-krotny mistrz świata, który wrócił na tor po dziesięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kręgów szyjnych.

Na Stadionie Millenium w chorwackim Gorican trenuje również Artur Czaja, który w sezonie 2018 będzie reprezentował barwy pierwszoligowego ROW-u Rybnik.

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"


na Facebooku.

Komentarze (24):

    Pokaż więcej komentarzy (21)