WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: stadion w Bałakowie

Zawodnik nie zawalczy o SEC, bo nie ma pieniędzy. Związek i klub nie pomogą

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Pogłębiają się problemy węgierskiego żużla. Zawodnik z tego kraju - Roland Kovacs nie będzie mógł wystąpić w eliminacjach SEC w Bałakowie. Powodem są zbyt wysokie koszty dojazdu.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Jedna z czterech tegorocznych eliminacji SEC odbędzie się na Stadionie Trud w Bałakowie. Wśród nominowanych do startu zawodników znalazł się Roland Kovacs. Już teraz wiadomo jednak, że reprezentant Węgier nie pojedzie do Rosji.

Jako powód wycofania się z zawodów podano problemy finansowe. Jak informuje oficjalna strona Turbiny Bałakowo, powołując się na słowa zawodnika, koszty wyjazdu przewyższają ewentualny zysk.

Zarówno węgierska federacja, jak i klub Rolanda Kovacsa nie są w stanie pokryć wydatków, związanych z wyjazdem do Rosji. Sam zawodnik również nie dysponuje odpowiednimi środkami.

Wszystko wskazuje na to, że w miejsce Rolanda Kovacsa pojedzie pierwszy rezerwowy, którym ma być zawodnik lokalnej drużyny Ilja Czałow. W Bałakowie wystartuje dwóch Polaków, a ich rywalami będą m.in. Finowie, Słowacy czy Holender.

ZOBACZ WIDEO Gorące ambasadorki One Sport, czyli SEC Girls

Czy węgierski żużel wyjdzie z kryzysu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL