Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Groźna sytuacja z udziałem Marcina RempałyWP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Groźna sytuacja z udziałem Marcina Rempały

Marcin Rempała kontuzjowany. Żużlowca KSM-u czeka przerwa w startach (wideo)

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Złamany obojczyk i prawdopodobnie trzy lub cztery tygodnie przerwy. Marcin Rempała w niedzielę spowodował bardzo groźnie wyglądający wypadek w meczu KSM-u Krosno ze Stalą Rzeszów (42:48), a teraz jest zmuszony odpocząć od żużla.

Do zdarzenia doszło w 14. wyścigu. Marcin Rempała nieźle wystartował, ale na dojeździe do pierwszego łuku podniosło mu motocykl, zawodnik wypuścił go, upadł na plecy, a wtedy wjechał w niego Nicklas Porsing. Stadion zamilkł, a na tor momentalnie wyjechały dwie karetki. 

Wydawało się, że bardziej poszkodowany jest Polak, ale po kilku minutach wstał i wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Badania w szpitalu wykazały jednak, że złamał prawy obojczyk. Oznacza to, że nie pojedzie w rewanżowym meczu w Rzeszowie (10 czerwca), a pod znakiem zapytania stoi też jego występ z Polonią Bydgoszcz (17 czerwca). Na szczęście dla krośnian, do jazdy wkrótce powinien wrócić Mariusz Puszakowski.

Porsing natomiast z podejrzeniem m.in. złamania nogi został od razu przewieziony do szpitala. Badania wykazały, że nic poważnego się nie stało, a zawodnik jest przede wszystkim mocno poobijany.

Bieg 14. Od krawężnika: Franc, Jędrzejak, Rempała, Porsing.

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL