WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Szymon Woźniak

Są zmiany na listach startowych ćwierćfinałów IMP

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W najbliższy piątek na torach w Krośnie, Opolu, Lublinie i Rawiczu rozegrane zostaną ćwierćfinały indywidualnych mistrzostw Polski. Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o kilku zmianach na listach startowych.

W Krośnie nie pojadą zawodnicy miejscowej drużyny - Marcin Rempała (złamał obojczyk) i Stanisław Burza (jest mocno poobijany). Z kolei Kacper Woryna i Michał Szczepaniak zostali przeniesieni do Opola, skąd do Krosna trafili Artur Czaja i Karol Baran.

W Opolu nie pojedzie też kontuzjowany Tomasz Gapiński i Oskar Bober, którego przeniesiono do Lublina. W jego miejsce wystąpi Dominik Kubera.

Z każdego ćwierćfinału do półfinałów (6 lipca w Bydgoszczy i Gnieźnie) awansuje po ośmiu najlepszych zawodników oraz jeden rezerwowy. Finał rozegrany zostanie 4 sierpnia w Lesznie. Zagwarantowany udział w nim mają stali uczestnicy cyklu Grand Prix - Patryk Dudek, Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Bartosz Zmarzlik oraz zeszłoroczny Indywidualny Mistrz Polski, czyli Szymon Woźniak.

Poniżej prezentujemy aktualne listy startowe:

Krosno
1. Stanisław Burza (KSM Krosno) Krystian Stefanów (KSM Krosno)
2. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
3. Marcin Rempała (KSM Krosno) Kacper Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów)
4. Josh Grajczonek (Orzeł Łódź)
5. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław)
6. Kacper Woryna (ROW Rybnik) Artur Czaja (ROW Rybnik)
7. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
8. Krzysztof Jabłoński (Falubaz Zielona Góra)
9. Jakub Jamróg (Grupa Azoty Unia Tarnów)
10. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
11. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów)
12. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin)
13. Michał Szczepaniak (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) Karol Baran (Stal Rzeszów)
14. Zbigniew Suchecki (MDM Komputery TŻ Ostrovia)
15. Oskar Fajfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
16. Patryk Dolny (MDM Komputery TŻ Ostrovia)

R1. Kacper Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów) Kamil Tomaszowski (Śląsk Świętochłowice)
R2. Krystian Stefanów (KSM Krosno)

Rawicz
1. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)
2. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
3. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno)
4. Adrian Cyfer (Euro Finannce Polonia Piła)
5. Hubert Czerniawski (Cash Broker Stal Gorzów)
6. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz)
7. Alan Szczotka (Cash Broker Stal Gorzów)
8. Damian Adamczak (Polonia Bydgoszcz)
9. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra)
10. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra)
11. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
12. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
13. Marcel Kajzer (Iveston PSŻ Poznań)
14. Marcin Nowak (Car Gwarant Start Gniezno)
15. Tobiasz Musielak (ForBet Włókniarz Częstochowa)
16. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno)

R1. Mateusz Jagła (Polonia Bydgoszcz)
R2. Aureliusz Bieliński (Stal Rzeszów)

Opole
1. Adrian Gomólski (OK Kolejarz Opole)
2. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
3. Sebastian Ułamek (OK Kolejarz Opole)
4. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
5. Tomasz Jędrzejak (Stal Rzeszów)
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
7. Kamil Brzozowski (MDM Komputery TŻ Ostrovia)
8. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
9. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)
10. Artur Czaja (ROW Rybnik) Kacper Woryna (ROW Rybnik)
11. Kacper Gomólski (Falubaz Zielona Góra)
12. Michał Gruchalski (ForBet Włókniarz Częstochowa)
13. Tomasz Gapiński (Euro Finannce Polonia Piła) Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz)
14. Edward Mazur (Stal Rzeszów)
15. Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin) Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
16. Karol Baran (Stal Rzeszów) Michał Szczepaniak (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

R1. Jarosław Krzywosz (OK Kolejarz Opole) Bartosz Szymura (Śląsk Świętochłowice)
R2. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz)

Lublin
1. Marcin Jędrzejewski (Arge Speedway Wanda Kraków)
2. Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
3.  Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin)
4. Ernest Koza (Arge Speedway Wanda Kraków)
5. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź)
6. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
7. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
8. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń)
9. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
10. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin)
11. Adrian Miedziński (ForBet Włókniarz Częstochowa)
12. Arkadiusz Potoniec (Stal Rzeszów)
13. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów)
14. Hubert Łęgowik (OK Kolejarz Opole) Aureliusz Bieliński (Stal Rzeszów)
15. Grzegorz Walasek (Cash Broker Stal Gorzów)
16. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)

R1. Przemysław Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów)
R2. Dawid Knapik (Grupa Azoty Unia Tarnów)

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Speedway of Nations to szansa dla Rosjan

Który turniej jest najmocniej obsadzony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL