Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rene Bach w walce z Patrickiem HansenemWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Rene Bach w walce z Patrickiem Hansenem

Polonia - Stal: Brak lidera w Bydgoszczy. Sypnęło kompletami u gości (noty)

Michał Konarski
Michał Konarski
Oceniamy zawodników po meczu Polonii Bydgoszcz ze Stalą Rzeszów (29:61). Wśród gospodarzy zabrakło żużlowca, który skutecznie pociągnąłby zespół. Z kolei przyjezdni tylko w jednym biegu pozwolili wygrać rywalom.

Noty dla zawodnikówPolonii Bydgoszcz:
 

Rene Bach  3. Zdobył co prawda dziewięć punktów z bonusami, ale styl w jakim wywalczył tę zdobycz pozostawia wiele do życzenia. Pokonywał głównie juniorów, a czasem i z nimi miał problemy. Dodatkowo nadal nie rozumie, że pod taśmą jeden z zawodników to jego partner, a nie rywal. W ogóle nie współpracuje na torze.

Ondrej Smetana 2. Debiut nie wypadł zbyt okazale. Czech co prawda zdobył jakieś punkty, ale raczej nie zawojuje ligi.

Matic Ivacic3-. Kolejny raz wielka ambicja, ale jeszcze brak spasowania. Słoweniec robi, co może by zdobywać jak najwięcej punktów. Po bardzo mocnym upadku w sobotni wieczór, nawet nie brał pod uwagę rezygnacji z polskiej ligi. Kibice to zauważają.

Michał Piosicki4. Tutaj udany występ. Jako doparowy 7+1 to rezultat bardzo przyzwoity. 22-latek przed meczem bardzo się zdenerwował, gdy zorientował się że ktoś próbował uszkodzić mu sprzęt. Opanował jednak nerwy.

Damian Adamczak 2. Tym razem niezbyt udany występ krajowego lidera Polonii. Miał jednak duże problemy sprzętowe i bardzo go to frustrowało. Nie był w stanie zbyt wiele zdziałać z gwiazdami Stali.

Tomasz Orwat4-. Junior bydgoskiej drużyny zaprezentował się całkiem dobrze. W biegu nominowanym wygrał z Edwardem Mazurem, za co otrzymał owację od kibiców. Minus jednak za zdecydowaną porażkę z Potońcem w biegu młodzieżowym.

Mateusz Jagła 1. Nie zdobył żadnych punktów.

Noty dla zawodników Stali Rzeszów:

Nick Morris 5. Pewnie byłby komplet, gdyby nie taśma. Morris był raczej poza zasięgiem dla większości bydgoszczan. Kiedyś miał kontrakt w Polonii. W tej chwili byłby dla niej zbawieniem.

Edward Mazur 4. Najsłabszy senior w drużynie. Nie był tak pewny, jak koledzy. Gubił się nieco z ustawieniami, ale i tak zdobył dwucyfrową ilość punktów.

Karol Baran 6. Komplet punktów. Raczej nie było szans, by któryś z bydgoszczan go pokonał.

Greg Hancock 6. Jak wyżej. Dodatkowo oddał biegi juniorom, co zawsze należy pochwalić. Jakby nie patrzeć, zabrał sobie zarobek. Szlachetna postawa.

Tomasz Jędrzejak 6. Podobnie jak Baran i Hancock. II liga to chyba za niskie progi dla Jędrzejaka. Ten żużlowiec nadal może ścigać się z najlepszymi. W Bydgoszczy nie miał rywali.

Arkadiusz Potoniec 4+. Kolejny dobry występ młodzieżowca. Przywozi punkty nie tylko na rówieśnikach, ale też na seniorach i to w meczach wyjazdowych. Jeden z lepszych juniorów w lidze.

Aureliusz Bieliński 2. Punkty nie do końca oddają to, co pokazał. Jeden z jego lepszych występów w życiu. Dobrze startował, ale rywale często mijali go na trasie. Kilka razy jechał z partnerem na 5:1 w początkowej fazie biegu.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po zielonogórsku

Który z obcokrajowców testowanych przez Polonię zrobił najlepsze wrażenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • bruno42 Zgłoś
  6pkt. dla prezesa Polonii Bydgoszcz za ten olej który wyciekł mu z głowy na tarcze sprzęgłowe Piosickiego
  • necro butcher Zgłoś
   "Michał Piosicki 4. Tutaj udany występ. Jako doparowy 7+1 to rezultat bardzo przyzwoity. 22-latek przed meczem bardzo się zdenerwował, gdy zorientował się że ktoś próbował uszkodzić
   Czytaj całość
   mu sprzęt. Opanował jednak nerwy"Piosicki dostał notę 4 dlatego, że "puknął" wyłącznie Bielińskiego? Osoba, która przyznaje te noty ma chyba dwutygodniowy ciąg alkoholowy, bo rzeczywistość została tu w sposób absurdalny zakłamana...
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Oceny powyższe są zasłużone Wynik na pewno fana logicznie myślącego nie zaskoczył .Mogło być jeszcze gorzej dla Polonii.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL