WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob

PSŻ - Polonia: Bellego klasą samą dla siebie, błysk Ajtnera-Golloba (noty)

Maciej Ściłba
Maciej Ściłba
W meczu 11. kolejki 2. Ligi Żużlowej Iveston PSŻ Poznań pokonał u siebie Polonię Bydgoszcz 54:36. Najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy był David Bellego. Wśród gości skutecznością błysnęli Dimitri Berge i Oskar Ajtner-Gollob.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Noty dla zawodników Iveston PSŻ Poznań:

Władimir Borodulin4-. Występ o niebo lepszy, niż w meczu ze Stainer Unią Kolejarz Rawicz, lecz Wowa przyzwyczaił wszystkich do jazdy na jeszcze wyższym poziomie. W niedzielę tylko jedno indywidualne zwycięstwo, same dwójki i zero. Stać go na więcej.

Marcel Kajzer4+. Kapitan Iveston PSŻ Poznań przyzwyczaił wszystkich do równej i stabilnej formy przez cały obecny sezon, a dorobek 9+2 tylko potwierdził poziom jaki obecnie prezentuje.

Frederik Jakobsen4. Drugi z rzędu mecz Duńczyka z dwucyfrową zdobyczą. Przydarzyły mu się dwa słabsze biegi na początku i pod koniec zawodów, jednak należy nie zapominać o tym, jak w gonitwach 5. i 13. fantastycznie mijał rywali na dystansie i dzięki temu przywiózł dwa indywidualne zwycięstwa.

Mateusz Borowicz3. Wydawało się, że będą to w końcu udane zawody wychowanka Włókniarza Częstochowa. Niestety w wyścigu 10. popełnił błąd i nieatakowany upadł niebezpiecznie na tor, mocno uderzając plecami. Zawody zakończył w szpitalu z dorobkiem 4 punktów.
 
David Bellego5+. Najlepszy jeździec tego spotkania. Szybki na starcie i na dystansie. Otarł się o komplet, bo przegrał tylko raz, z Valentinem Grobauerem w biegu numer 8.

Kevin Fajfer4. Junior poznańskiej drużyny w końcu pojechał tak jak należy. Pewnie wygrał bieg młodzieżowy.

Marek Lutowicz  3+. W wyścigu juniorskim dał się objechać Tomaszowi Orwatowi, jednak potem dorzucił podwójne zwycięstwo z Bellego w biegu 4. oraz punkt w gonitwie 8.

Noty dla zawodników Polonii Bydgoszcz:

Rene Bach4. Duńczyk w ostatnim momencie dotarł na stadion przy ulicy Warmińskiej. W pierwszym swoim biegu odniósł pewne zwycięstwo, a w drugiej gonitwie musiał uznać wyższość Jakobsena. W swoim trzecim występie wyszedł z pierwszego łuku wraz z Grobauerem na podwójnym prowadzeniu, ale nie opanował motocykla na przeciwległej prostej, uderzył w bandę i upadł na tor. Na jego nieszczęście wpadł jeszcze na niego Lutowicz. Zawody zakończył w szpitalu. Na szczęście bez żadnych złamań.

Valentin Grobauer3+. Dwa zwycięstwa, dwa zera i jedno trzecie miejsce. Największy plus za to, że jako jedyny pokonał Bellego.

Dimitri Berge4+. 10 punktów francuskiego zawodnika bydgoskiej Polonii to naprawdę dobry rezultat. Miał kilka przebłysków w tym spotkaniu, lecz ostatecznie wygrał tylko jeden bieg.

Mikołaj Curyło2-.  Ściągnięty w trybie awaryjnym za Damiana Adamczaka odjechał swój pierwszy mecz ligowy w tym sezonie pokonując tylko jednego przeciwnika, jakim był obolały po upadku w biegu ósmym Marek Lutowicz.

Oskar Ajtner-Gollob5-. Ostatnimi czasy było dużo spekulacji o tym, czy będzie dalej ścigał się na żużlu. Po pierwszych dwóch nieudanych biegach znalazł coś w swoim sprzęcie. W trzecim swoim starcie mocno bronił się przed atakami Jakobsena i przegrał z nim dopiero na kresce. Potem odniósł dwa pewne zwycięstwa, brylując szybkością na dystansie.

Tomasz Orwat 3. Wygrał w biegu juniorskim z Markiem Lutowiczem i przywiózł punkt za darmo po wykluczeniu Borowicza. Nie wyglądał źle jak na młodzieżowca.

Mateusz Jagła1. Słaby i bezbarwny występ. W swoich gonitwach przyjeżdżał daleko za rywalami.

ZOBACZ WIDEO Warunki na torze w Gdańsku coraz bardziej sprzyjają walce. Będzie dużo emocji na PGE IMME?Czy Oskar Ajtner-Gollob powinien kontynuować swoją żużlową karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL