Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zawodnicy Sparty: Gleb Czugunow, Tai WoffindenWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Zawodnicy Sparty: Gleb Czugunow, Tai Woffinden

Betard Sparta sama wsadziła się na minę. Mają fatalny terminarz. Potrzebują cudu, żeby uniknąć Fogo Unii

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Betard Sparta zajmuje na razie trzecie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi, ale jeśli nie wygra w Gorzowie, to może być czwarta. A to oznaczałoby jazdę w półfinale play-off z Fogo Unią Leszno. - Wrocławianie sami stworzyli sobie problem - mówią eksperci.

Zawodnicy Rafała Dobruckiego zdobyli 17 punktów i mają przed sobą trzy mecze. Podejmują Get Well Toruń oraz jadą do Gorzowa i Leszna. - Jeśli mamy oceniać ich szanse realnie, to powinni zgarnąć cztery punkty i skończyć rundę zasadniczą z dorobkiem 21 "oczek" - uważa Wojciech Dankiewicz. Ekspert nSport+ liczy, że Betard Sparta zgarnie pełną pulę w rywalizacji z torunianami i bonus z Cash Broker Stalą.

Trzy punkty mniej, ale zdecydowanie korzystniejszy terminarz od ekipy Rafała Dobruckiego ma forBET Włókniarz, który pojedzie u siebie z Falubazem i MRGARDEN GKM-em oraz na wyjeździe z Grupa Azoty Unia Tarnów. Trudno przypuszczać, że zespół Marka Cieślaka potknie się na własnym torze. - Mogą nawet wygrać w Tarnowie. Jeśli jednak tak się nie stanie, to i tak będą mieć 21 punktów, bo nie wierzę, że stracą z Unią bonus. A to oznacza lepszy bilans w dwumeczu ze Spartą i jazdę z trzeciego miejsca - analizuje Dankiewicz.

Sprawa jest zatem oczywista. Wrocławianie muszą wygrać w Gorzowie lub Lesznie. Bardziej realne wydaje się pokonanie Stali, ale i o to będzie bardzo trudno. - Sparta sama stworzyła sobie problem, tracąc bonus w rywalizacji z Włókniarzem. To ma naprawdę ogromne znaczenie - zauważa Jacek Gajewski, były menedżer Get Well Toruń.

Na miejscach od drugiego do czwartego możliwe są zatem przetasowania. Najważniejsze będzie spotkanie Cash Broker Stal - Betard Sparta i mecz Grupy Azoty Unii Tarnów z forBET Włókniarzem. Sparta jest w najtrudniejszym położeniu. Częstochowianie w najlepszym, a gorzowianie nie mogą spać spokojnie. Jeśli nie pokonają u siebie wrocławian, to oni mogą wylądować na czwartej pozycji i zacząć play-off od rywalizacji z Fogo Unią Leszno.

- Najbardziej realny scenariusz zakłada według mnie, że Fogo Unia trafi na Spartę, a Cash Broker Stal na forBET Włókniarz - przekonuje Jacek Gajewski. - Wtedy zadowoleni będą na pewno gorzowianie, którym źle jeździ się ze Spartą. Czy częstochowianie coś zyskają? Trudno powiedzieć, bo w rundzie zasadniczej byli gorsi zarówno od ekip z Leszna i Gorzowa. Fogo Unia po przerwie wakacyjnej jest jednak zdecydowanie najmocniejsza. Stal ma jeszcze rezerwy - podsumowuje Gajewski.


ZOBACZ WIDEO Ryszard Kowalski: Zwycięzca PGE IMME otrzyma 25 tys. zł

Czy Sparta zakończy rundę zasadniczą na czwartym miejscu i trafi na Fogo Unię Leszno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (42):

Wszystkie komentarze (42)

Komentarze (42)

×
    Wszystkie komentarze (42)
    PRZEJDŹ NA WP.PL