Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk DudekWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Patryk Dudek

Michał Wachowski. Ostro w lewo: Jeśli Falubaz spadnie, Dudek powinien odejść (felieton)

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Jeśli Patryk Dudek zdecyduje się opuścić jesienią Falubaz, to nie powinno wylać się na niego wiadro pomyj. Swoją lojalność dla tego klubu już udowodnił. Teraz musi myśleć o swojej karierze.

"Ostro w lewo" to cykl felietonów Michała Wachowskiego, redaktora WP SportoweFakty.

***

Podzielam zdanie Andrzeja Rusko, że zawodnicy-symbole, tacy jak Patryk Dudek czy Bartosz Zmarzlik, powinni pozostawać wierni swoim klubom. Życie to jednak nie bajka, a czasy, gdy żużlowcy jeździli przez całą karierę w jednym mieście, odeszły już w zapomnienie. Doskonale to widać na przykładzie takich zawodników jak Damian Baliński czy Adrian Miedziński, którzy koniec końców musieli się przeprowadzić. Nie sądzę, by Dudek był wyjątkiem i miał wytrwać do końca swej jazdy na żużlu w Zielonej Górze. Postawiłbym spore pieniądze na to, że zmieni pracodawcę już tej jesieni.

Jeśli jednak Patrykowi naprawdę zależy tak mocno na pozostaniu w Falubazie, to powinien uderzyć pięścią w stół. Po co? By uzmysłowić zielonogórskim działaczom, że nie zatrzymają swojego lidera, nie chcąc bić się o najwyższe cele. Koncepcja składu na sezon 2018 wyraźnie nie wypaliła, a takich zawodników jak Jason Doyle i Jarosław Hampel nie udało się zastąpić. Chcąc Patryka zatrzymać, będą musieli Patrykowi coś sensownego zaoferować. I nie mam tu na myśli tylko finansów, ale i też cel sportowy całego zespołu. Nie sądzę by Dudek został, jeśli Falubaz będzie jechał tylko o utrzymanie.

Sprawa będzie wyglądać jeszcze bardziej skomplikowanie, jeżeli drużyna Adama Skórnickiego spadnie z ligi. Pozostanie Patryka w Zielonej Górze byłoby wówczas czynem godnym pochwały, ale czy racjonalnym? Przez cały rok jeździłby w rozgrywkach zdecydowanie poniżej swojego poziomu sportowego i pewnie za mniejsze niż w tej chwili pieniądze. Jeśli zdecyduje się w takiej sytuacji zmienić otoczenie, to nikt, nawet najbardziej zagorzali kibice z Zielonej Góry, nie powinni wylewać na niego wiadra pomyj.

Sam uważam, że Dudek idealnie pasowałby do Fogo Unii Leszno. Drużynie tej przyda się nowa gwiazda, zwłaszcza, że nie wiadomo, co po sezonie zrobi Janusz Kołodziej (któremu dojdzie zresztą jazda w Grand Prix). Patryk lubi zresztą tamtejszy tor, co udowadnia przy niemal każdej możliwej okazji. Inna sprawa, że transfery do Leszna często żużlowców podbudowują. A Dudek - choć sam głośno tego na razie nie mówi - chciałby zostać pewnie w niedalekiej przyszłość Indywidualnym Mistrzem Świata.

Michał Wachowski

ZOBACZ WIDEO Do czego służy zawodnikom lewa i prawa noga?

Czy w przypadku spadku Falubazu, Dudek powinien zmienić klub?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (48):

Wszystkie komentarze (48)

Komentarze (48)

×
    Wszystkie komentarze (48)
    PRZEJDŹ NA WP.PL