Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper WorynaWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Kacper Woryna

Polonia - ROW: Chmiel zaskoczył wszystkich (noty)

Marcin Karwot
Marcin Karwot
ROW Rybnik pewnie pokonał Euro Finannce Polonię Piła 49:40 w meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej Nice 1. Ligi Żużlowej. Z bardzo dobrej strony pokazał się junior rybniczan, Robert Chmiel.

Noty dla zawodników Euro Finannce Polonia Piła:

Tomas H. Jonasson 4. Szwed nie spisał się tak dobrze jak w poprzednich spotkaniach, ale znowu potwierdził wysoką formę w końcówce sezonu. Jonasson walczy o angaż w lepszej ekipie na kolejny rok i wielce prawdopodobne jest to, że w przyszłorocznych rozgrywkach będziemy go oglądać z zupełnie innym herbem na kevlarze.

Pontus Aspgren 2+. Początek meczu miał fenomenalny, bo wspólnie z Jonassonem zwyciężyli podwójnie w inauguracyjnej gonitwie. Później było już tylko gorzej. Szwed przegrał chociażby z Larsem Skupieniem i dał się wyprzedzić Lebiediewowi. 

Adrian Cyfer 2+. Tegoroczne rozgrywki ligowe są dla Cyfera nieudane. Taki był też występ przeciwko rybniczanom. Wychowanek gorzowskiej Stali w zasadzie niczym się nie wyróżniał. Pokonał jedynie Roberta Chmiela i jeszcze słabszego Czaję. 

Tomasz Gapiński 3+. Doświadczony Polak pokazał dwa oblicza w niedzielnym spotkaniu. Z jednej strony był mocno waleczny i dwukrotnie zwyciężał, ale miał również wpadki, jak chociażby obydwa wyścigi nominowane, gdzie przyjeżdżał ostatni. 

Rafał Okoniewski 5-. Wrócił do składu pilan i pokazał, że jest prawdziwym liderem tej ekipy. Nie wyszło mu jedynie w 8. biegu, gdzie nawet ostatecznie nie zaliczono mu trzeciej pozycji, bo przekroczył dwoma kołami wewnętrzną linię. 10 punktów i walka na równi z rywalami zasługują jednak na najwyższą ocenę w Polonii. 

Patryk Fajfer 2. Pokonał Skupienia w juniorskiej gonitwie. W kolejnym swoim biegu jechał przez chwilę nawet na prowadzeniu, ale goście szybko się z nim uporali. 

ZOBACZ WIDEO Dwa świetne gole Zielińskiego. Napoli wróciło z 0:2 do 3:2 [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piotr Gryszpiński 1. Punkt zdobył dzięki wykluczeniu Okoniewskiego. W pozostałych starciach jechał daleko za rywalami. 

Noty dla zawodników ROW-u Rybnik:

Troy Batchelor 5-. Początek był dla niego niemrawy. Dał się pokonać Jonassonowi i Aspgrenowi w pierwszym biegu. Rozkręcał się jednak z każdą serią. Australijczyk potwierdził, że w play-off będzie jedną z najmocniejszych armat śląskiego klubu. 

Artur Czaja 1. Wskoczył do składu na szybko za kontuzjowanego Dana Bewleya. Polski zawodnik chyba jednak równie szybko straci to miejsce, bo w Pile pokazał się z mizernej strony. Nie zdobył ani jednego "oczka". W play-off zastąpić go powinien Craig Cook albo Andriej Karpow. 

Andrzej Lebiediew 5. Łotysz odrodził się w Nice 1. Lidze Żużlowej na dobre. W dodatku tworzy z Mateuszem Szczepaniakiem jedną z najmocniejszych par w tych rozgrywkach. Kibice narzekali na jego dyspozycję po jego przejściu do ROW-u, ale teraz chyba nikt nie wyobraża sobie składu bez tego sympatycznego żużlowca. 

Mateusz Szczepaniak 3+. Zdarzają mu się wpadki, ale uporał się z problemami sprzętowymi i teraz jest solidną drugą linią w rybnickiej ekipie. Co prawda niektórzy oczekiwali od niego lepszego wyniku w Pile, ale najważniejszą robotę ma wykonać w półfinale i ewentualnym finale Nice 1. LŻ. 

Kacper Woryna 5. Pojechał jak na kapitana przystało. Rybniczanie będą chyba musieli awansować do PGE Ekstraligi, by ewentualnie myśleć o zatrzymaniu tego zawodnika w swoim składzie. Co prawda dla Woryny ROW to coś więcej niż klub, ale kusić zaczynają go kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Lars Skupień 2. Zawiódł. Był to jeden z jego słabszych występów w tym roku. W niedzielę wyprzedził jedynie Aspgrena i Gryszpińskiego. Zaliczył dodatkowo niegroźny upadek. 

Robert Chmiel 4+. Cichy bohater rybnickiego klubu. Młodzieżowiec ROW-u wykonał masę dobrej roboty w Pile. 7 punktów i bonus to dla niego świetny rezultat w tym sezonie. W dodatku wykręcił najlepszy czas dnia w 2. biegu.  

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Woryna pozostanie na kolejny sezon w ROW-ie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL