Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Gollob na pokładzie samolotu lecącego do Chin Obok wiceprezydent miasta Grudziądza Marek Sikora Materiały prasowe / Tomasz Gollob / Tomasz Gollob na pokładzie samolotu lecącego do Chin. Obok wiceprezydent miasta Grudziądza Marek Sikora.

Gollob jedynką na liście wyborczej. Startuje na radnego w Grudziądzu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Tomasz Gollob wystartuje w wyborach samorządowych. Komitet Marka Sikory - Łączy nas Grudziądz, zarejestrował właśnie swoje listy. Żużlowy mistrz świata jest numerem 1 w największym okręgu w Grudziądzu.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
Tomasz Gollob w kwietniu 2017 roku zakończył sportową karierę. Żużlowiec trenował przed zawodami motocrossowymi i doznał poważnej kontuzji kręgosłupa. Od tamtego czasu leczy się i walczy o powrót do pełnej sprawności. Forma fizyczna sportowca nie uległa poprawie, nadal jest sparaliżowany i porusza się na wózku, ale forma psychiczna wydaje się coraz lepsza. Decyzja o starcie w wyborach jest tego najlepszym przykładem.

- Nie spodziewałem się, że tak szybko i bez namysłu wyrazi zgodę - mówi nam Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza, który kilka dni temu odwiedził Golloba m.in. po to, by nagrać wyborczy klip. Ostatecznie Tomasz nie tylko wystąpił w materiale, w którym zachęca do głosowania na konkretny komitet, ale i stanie na czele jednej z list.

- Tomasza miałem okazję bliżej poznać w trakcie wyjazdu na jego leczenie do Chin - mówi Sikora. - Byłem tam z nim, wspierałem, pomagałem. Podwójnie cieszę się z tego, że podjął wyzwanie. Jasne, że skupia się na rehabilitacji, ale z drugiej strony będzie miał jakieś zajęcie. Nigdy nie był obojętny na los innych ludzi, a teraz będzie mógł im pomóc. Jako radny odpowiadałby bowiem za to, na czym się zna, czyli sport i problemy z niepełnosprawnością. Rozumie bariery tych ludzi, bo jest jednym z nich.

Sikora ucieka od stwierdzeń, że Gollob wchodzi w świat polityki. - To samorząd, a nie wojna polsko-polska na górze. W naszym komitecie jest wiele osób, które weszły zupełnie bezinteresownie, bo chcą budować pozytywną energię, pomóc, zrobić coś dobrego. Tomasz jako rozpoznawalna twarz może zdziałać wiele dobrego. Nasz grudziądzki szpital ma kłopoty. Gollob apelujący do premiera czy ministra, tak zakładam, mógłby bardzo pomóc - kwituje Sikora.

Tomasz w latach 2015-2016 był liderem drużyny MRGARDEN GKM-u Grudziądz na torze. Teraz został jedynką okręgu numer 4 obejmującego największe osiedla mieszkaniowe Grudziądza. Widać, że Sikora wierzy w ogromną siłę przebicia Golloba, bo startuje on z największego (8-mandatowego), a co za tym idzie mającego strategiczne znaczenie okręgu.

Swoją drogą, ciekawe jak na informację o starcie Golloba zareaguje Bydgoszcz. Swego czasu Tomasz był twarzą kampanii obecnego prezydenta Rafała Bruskiego. Z czasem drogi panów jednak się rozeszły.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Dryła, nSport+: W piątce najlepszych trenerów widziałbym Adama Skórnickiego

Czy pochwalasz decyzję Golloba o starcie w wyborach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (62):

 • Patryk Pokora Zgłoś
  Wszyscy jesteście mega znawcami ja popieram pomysł pana Tomka przypuszczam że nie robi tego z wdzięczności dla Grudziądza tylko z chęci oderwania się od rzeczywistości jest
  Czytaj całość
  sparaliżowany a to da mu dodatkowe zajęcia aby nie załamywać się dalej i popadać w depresję ale wy wszyscy jesteście na jego miejscu i wiecie co czuje banda kretynów powinniście popierać działania Mistrza a nie krytykować POWODZENIA PANIE TOMASZU
  • brak_zawodnika Zgłoś
   Tomasz padł ofiarą bardzo brzydkiego oszustwa zwanego "na polityka". Jak ten polityk z Grudziądza organizował mu wypad do Chin i jeszcze sam z nim tam poleciał, to zapewne już miał
   Czytaj całość
   uknuty ten plan w głowie. A Tomek? Co miał zrobić, był w takiej sytuacji że chwytał się każdej pomocy i każdej możliwości poprawienia stanu zdrowia. Teraz przed wyborami wiceprezydent upomniał się o "dług wdzięczności" i co Tomek może zrobić. Przecież wiadomo że radnym nie będzie nawet jak wygra te wybory, bo nie ma na to czasu, zbyt wiele zajmuje rehabilitacja. Radny powinien aktywnie działać na rzecz społeczności, a nie być tylko takim rezerwowym jakiego chcą zrobić z Tomka i pojawiać się gdy inni już nie dają rady i trzeba kogoś nowego wypróbować. Szkoda że tak się wkopał, bo sympatii tym nie zyska, zwłaszcza że wcześniej w Bydgoszczy też wspierał swoim wizerunkiem kampanię Rafała "zgniłe jajo" bruskiego, który nic dobrego dla Bydgoszczy i sportu w mieście nie zrobił, a już planuje kolejną kadencję.
   • Cz-waCKM Zgłoś
    - Szanuję Tomasza Golloba , ale zdecydowanie tej decyzji nie popieram ! - Dla naszego kraju i wszystkich kibiców jesteś Mistrzem ! - Nie politykiem !
    Wszystkie komentarze (62)

    Komentarze (62)

    ×
     Wszystkie komentarze (62)
     PRZEJDŹ NA WP.PL