WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: trener Marek Cieślak i Fredrik Lindgren

Podwójna kara dla Fredrika Lindgrena. Sędzia we Wrocławiu widział wszystko (ranking)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Po pierwszych spotkaniach o złoto i brąz w PGE Ekstralidze niewiele mówi się o pracy sędziów. Trudno się temu dziwić, bo Remigiusz Substyk i Artur Kuśmierz podejmowali w ostatnią niedzielę tylko dobre decyzje.

Ranking sędziów rozpoczynamy od spotkania o brąz, które prowadził Remigiusz Substyk. Arbiter otrzymuje od nas szóstkę, bo nie popełnił we Wrocławiu żadnego błędu. 

Czujnością wykazał się już w biegu młodzieżowym, kiedy wyłapał niewłaściwe zachowanie na starcie u trzech zawodników. Michał Gruchalski, Patryk Wojdyło i Bartosz Świącik słusznie otrzymali od sędziego ostrzeżenia. Przewinienie tego pierwszego nie było w tym przypadku łatwe do zauważania, bo ruch był minimalny. Plus dla arbitra, że tego nie przeoczył.

W czwartym wyścigu podwójnie ukarany został Fredrik Lindgren. Szwed w pierwszym łuku wjechał w krawężnik i zahaczył Wojdyłę. Sędzia nie skupił się tylko na samym upadku juniora Betard Sparty Wrocław, ale wrócił również do startu, za który żużlowiec forBET Włókniarza Częstochowa otrzymał dodatkowo ostrzeżenie. Bardzo dobra decyzja.

Kontrowersje mieliśmy również w biegu siódmym, w którym na tor upadł Gleb Czugunow. Niektórzy domagali się wykluczenia Rosjanina lub ukarania Taia Woffindena, który poszerzał tor jazdy. Remigiusz Substyk powtórzył jednak wyścig w pełnym składzie i naszym zdaniem nie ma mowy o jego błędzie. 

Nie mylił się również Artur Kuśmierz, który prowadził spotkanie Cash Broker Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno. Dla niego również maksymalna ocena. W biegu szóstym groźny upadek zaliczyli Janusz Kołodziej i Hubert Czerniawski. Wykluczenie zawodnika gości było w tym przypadku dobrą decyzją. 

Następną kolizję mieliśmy w dziesiątym wyścigu. W pierwszym łuku zrobiło się ciasno i z nawierzchnią zapoznał się Szymon Woźniak. Winy żużlowca Cash Broker Stali nie było jednak żadnej i sędzia zarządził powtórkę w pełnej obsadzie.

Sędzia bardzo dobrze oceniał również wydarzenia na starcie. Po zakończeniu biegu ósmego ostrzeżenie otrzymał Brady Kurtz. Kolejna bardzo dobra decyzja. 

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1Krzysztof Meyze155,67
2Artur Kuśmierz95,56
3Michał Sasień75,00
4Remigiusz Substyk114,91
5-6Piotr Lis64,67
5-6Paweł Słupski124,67
nskWojciech Grodzki16,00
nskRyszard Bryła12,00


SKALA OCEN

6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski, nSport+: Jamróg największą niespodzianką sezonu. Powinien zostać w PGE EkstralidzeKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL