WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Piotr Protasiewicz i sędzia Krzysztof Meyze.

Finały bez najlepszego arbitra. Ekstraliga chciała dać szansę innym (ranking)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Artur Kuśmierz kończy sezon z szóstką za rewanżowe spotkanie finałowe. Mimo maksymalnej oceny arbiter nie wyprzedził Krzysztofa Meyze, wielkiego nieobecnego najważniejszych spotkań sezonu 2018.

Dlaczego Krzysztof Meyze, najlepszy arbiter rankingu WP SportoweFakty, nie dostał do prowadzenia żadnego z finałowych spotkań? W Ekstralidze Żużlowej powiedziano nam, że doceniają klasę pana Meyze (też uważają, że to absolutna czołówka), ale zwyczajnie zdecydowano się postawić na innych sędziów. Zastanawialiśmy się, czy Meyze mógł czymś podpaść. W jego ostatnim występie w ekstralidze, półfinałowym dwumeczu Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno, trudno się jednak doszukać jakichś dziwnych decyzji, czy też spektakularnej wpadki.

Tak na marginesie, niedawno publikowaliśmy ranking najlepszych spotkań rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Cztery z siedmiu (w tym super-mecz forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia) prowadził Meyze. Ciekawostka, choć nie tylko, bo jak wiemy, arbiter ma wpływ na to, jak wykonywana jest kosmetyka toru w trakcie zawodów. Widać Meyze ma do tego dobrą rękę.

Zostawiamy jednak sędziego Meyze i przechodzimy do oceny pracy Artura Kuśmierza w finale Unia - Cash Broker Stal Gorzów (50:40). Będzie ona jednak krótka, bo trudno się do czegoś przyczepić. Żadnej kontrowersji, za to bardzo dobra praca, za którą dajemy panu Arturowi szóstkę. Kuśmierz to numer 2 naszego rankingu. Miał w tym roku swoje wzloty i upadki, obniżaliśmy mu noty głównie za błędne decyzje dotyczące startów, ale w finałach spisał się na medal.

W ramach nadrabiania zaległości piątka dla Remigiusza Substyka za drugi mecz o brąz: Włókniarz - Sparta (49:41). Żółta kartka dla Fredrika Lindgrena pokazana prawidłowo. W jednym z biegów Maciej Janowski, startując z pierwszego pola, delikatnie się ruszył, ale nie dostał ostrzeżenia i to był błąd. Zwłaszcza że Janowski zyskał. Na usprawiedliwienie arbitra można napisać, że z wieżyczki w Częstochowie pewnie trudno było to dostrzec. Nie zmienia to faktu, że notę musimy obniżyć.

Końcowy ranking sędziów w PGE Ekstralidze:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1Krzysztof Meyze155,67
2Artur Kuśmierz105,60
3Michał Sasień75,00
4Remigiusz Substyk124,92
5-6Piotr Lis64,67
5-6Paweł Słupski124,67
nskWojciech Grodzki16,00
nskRyszard Bryła12,00


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: trofeum przechodnie

Czy Meyze zasłużenie wygrał ranking najlepszego sędziego sezonu 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL