Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PSŻ Na pierwszym planie Marcel KajzerWP SportoweFakty / Sandra Rejzner / PSŻ. Na pierwszym planie Marcel Kajzer.

Pozostanie Kajzera w Poznaniu nie jest takie oczywiste. Potrzebny plan awaryjny

Maciej Ściłba
Maciej Ściłba
Ciężko nie odnieść wrażenia, że turniej kończący tegoroczny sezon na Golęcinie nie był castingiem. Iveston PSŻ Poznań ma jasną koncepcję budowy składu, pytanie - jak bardzo uda się ją zrealizować?

MAJĄ: Władimir Borodulin, David Bellego.

Rosjanin i Francuz to solidne filary na których będzie można oprzeć przyszłoroczny zespół. Borodulin nowego kontraktu parafować nie musiał, ponieważ rok temu podpisał dwuletnią umowę, natomiast Bellego czuję się w Poznaniu wręcz wybornie. Jest liderem, zarabia tyle ile by chciał, a poza tym o wiele lepiej pasują mu przyjazdy na mecz do świetnie położonej stolicy Wielkopolski, niż dalekie podróże na Podkarpacie jak w sezonie 2017. 

MUSZĄ ZATRZYMAĆ: Frederik Jakobsen, Marcel Kajzer, Marek Lutowicz.

Zatrzymanie Duńczyka będzie dla zarządu Skorpionów niczym "mission impossible". Oczekiwania Jakobsena wraz z jego rozwojem stale rosną, a sam zawodnik bardziej rozgląda się za zespołem w Nice 1.LŻ. Dodatkowo w negocjacjach z pewnością nie pomoże to, że zawodnik czuł się pod koniec sezonu rozgoryczony faktem, że w ramach oszczędności obcięto mu po jednym biegu w spotkaniach z KSM Krosno oraz OK Kolejarzem Opole. Tylko nagły zwrot sytuacji i brak ciekawych ofert mógłby zmusić go do pozostania w Poznaniu.  

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja z Marcelem Kajzerem. Jego pozostanie w drużynie Iveston PSŻ nie wydaje się takie oczywiste, tym bardziej że klub do tej pory nie potwierdził jego jego pozostania w zespole na sezon 2019. Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że rzeczywiście zawodnikiem interesuje się kilka klubów z 2. Ligi Żużlowej, a najpoważniej zespół z rodzinnego miasta Kajzera, czyli z Rawicza. Zdecydowanie najprostsze powinno być zatrzymanie z tej trójki Marka Lutowicza. Wychowanek Unii Leszno świetnie odnalazł się w zespole trenera Tomasza Bajerskiego i powinien w dalszym ciągu być liderem formacji młodzieżowej PSŻ.

MUSZĄ KUPIĆ: Robert Miśkowiak, Daniel Kaczmarek, Oskar Bober, Marcin Nowak, Patrick Hansen, Adam Ellis, Eduard Krcmar, dwóch juniorów.

Włodarze PSŻ chcieliby zbudować zespół oparty na trzech polskich seniorach jeżdżących regularnie w składzie, oraz czterech obcokrajowcach, przy czym dwójka z nich byłaby zawodnikami oczekującymi. W przypadku zawodników z polskim paszportem konieczne jest zatrzymanie Marcela Kajzera. Warunki kontraktu z klubem ma natomiast ustalone Marcin Nowak. Tak więc pozostaje do obsadzenia jedno miejsce i nikogo nie powinno zdziwić to, że najmocniej rozważana jest trójka zawodników, która wzięła udział w turnieju zamykającym sezon żużlowy w Poznaniu. Miśkowiak po jego zakończeniu bardzo kurtuazyjnie wypowiadał się o klubie i wspominał swoje starty w ekipie Skorpionów w latach 2010-2011, tym samym puszczając oko do działaczy. Samo przekonanie wychowanka Polonii Piła może być jednak trudne, ponieważ dobrymi warunkami i perspektywą jazdy w Nice PLŻ kusi go Ostrovia. W przypadku Kaczmarka natomiast o wiele realniejsze wydaje się obranie celu na Małopolskę, a konkretnie na Tarnów.

Wśród obcokrajowców bardzo mocno rozważana jest opcja Patricka Hansena, który mógłby dobrze wypełnić lukę po Fredriku Jakobsenie. Pod uwagę brany jest również Adam Ellis, który lubi długie i szerokie tory podobne do tego, na którym na co dzień jeździ ekipa Iveston PSŻ. Z pewnością władze klubu powinny zmienić strategię pozyskiwania zawodników z zagranicy i zamiast kupować na ilość postawić na jakość. Cały zespół powinna uzupełnić dwójka nowych juniorów, która skutecznie mogłaby rywalizować o skład oraz być gwarantem kilku cennych punktów w każdym meczu.

ZOBACZ WIDEO Bilety na SGP w Warszawie - jak i gdzie kupić?

Czy Marcel Kajzer pozostanie w drużynie Iveston PSŻ Poznań na sezon 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Tibor Zgłoś
  Prawdę mówiąc ja też nie widzę i sądzę, że łączenie Kajzera z Rawiczem jest jakimś nieporozumieniem. Kto wie czy nie chodzi o finanse, być może o podwyżkę lub spłatę
  Czytaj całość
  zaległości i dlatego czekamy. Biorę ewentualnie pod uwagę, że jakieś solidne transfery w PSŻ się pojawiły i sam Marcel się waha. W Krakowie lub Pile czy ew. Bydgoszczy może mieć pewne miejsce w składzie a u nas? Dziwne to, niezła zagwozdka ;)
  • sebol78 Zgłoś
   Brzozowski, Nowak, Krcmar i Masters, do tej ekipy Bellego i Kajzer, Lutowicz i 2 juniorów i będzie dobrze!
   • Tibor Zgłoś
    1kolejka: Hansen 4, Czałow 13, Jakobsen 72kolejka: Hansen 11, Czałow 12, Jakobsen 103kolejka: Hansen 5, Czałow 7, Jakobsen 64kolejka: Jakobsen 95kolejka: Hansen 8, Czałow 12, Jakobsen
    Czytaj całość
    126kolejka: Hansen 11, Czałow 67kolejka: Hansen 3, Czałow 10, Jakobsen 108kolejka: Hansen 6, Czałow 7, Jakobsen 69kolejka: Hansen 2, Czałow 1410kolejka: Hansen 10, Czałow 13, Jakobsen 1411kolejka: Jakobsen 1012kolejka: Hansen 9, Czałow 15, Jakobsen 1113kolejka: Hansen NS, Czałow NS, Jakobsen 1014kolejka: Hansen 14, Czałow NS, Jakobsen 10.Jak dla mnie zdecydowanie Ilia Czałow. Hansen jest sporo słabszy od Jakobsena a trzeba pamiętać, że Fredka zawalił nam bardzo istotne mecze u siebie z Opolem, z osłabionym Rzeszowem i z Ostrowem. Co z tego, że w Rzeszowie czy Rawiczu pojechał dobrze, skoro te mecze nie miały takiego ciężaru gatunkowego.Jest jednak coś optymistycznego. Skoro w artykule jest informacja, że Kajzer nie jest takie pewne, że zostanie to może skład dogadywany jest na tyle dobry (np. Nowak i Cyfer?), że obawia się o swoje miejsce w składzie ;) Fajnie by było zobaczyć Marcela ponownie, ale trzeba pamiętać, że dobro drużyny jest najważniejsze.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL