WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW - Orzeł. Kacper Woryna na czele

Składy drużyn - Nice 1. Liga Żużlowa 2019

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z Nice 1. Ligi Żużlowej na sezon 2019.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2018 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2019 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Kolejne okienka transferowe:
1. 15 maja - 31 maja,
2. 15 lipca - 31 lipca,
3. 1 września - 15 września,
4. 1 listopada - 14 listopada

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje.

News aktualizowany na bieżąco.


Unia Tarnów
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Artur CzajaPolska19941,611
Daniel KaczmarekPolska19971,543 (Ekstraliga)
Wiktor KułakowRosja19951,133 (Ekstraliga - nsk)
Peter LjungSzwecja19822,234
Artur MroczkaPolska19891,136 (Ekstraliga)
Juniorzy:
Mateusz CierniakPolska2002-
Mateusz GzylPolska2002-
Przemysław KoniecznyPolska2001-
Dawid RempałaPolska2002-
Menedżer: Tomasz Proszowski
Przyszli: Czaja (Rybnik), Kaczmarek (Toruń), Ljung (Daugavpils), Cierniak (Ostrów - powrót z wyp.), Gzyl (Wrocław)
Odeszli: Jamróg (Wrocław), Kildemand (Gorzów), Pedersen (Zielona Góra), Rolnicki (Grudziądz), K.Konieczny (Kraków), Bjerre (Grudziądz), Knapik (koniec kariery)


ROW Rybnik
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Troy BatchelorAustralia19872,154
Daniel BewleyWielka Brytania19992,360 (nsk)
Jye EtheridgeAustralia1995-
Siergiej ŁogaczowRosja19951,515
Nick MorrisAustralia19942,296 (2. liga)
Zbigniew SucheckiPolska19841,865 (2. liga)
Linus SundstroemSzwecja19901,200 (Ekstraliga)
Mateusz SzczepaniakPolska19871,509
Kacper WorynaPolska19962,355
Juniorzy:
Robert ChmielPolska19981,305
Kacper DudaPolska2002-
Przemysław GieraPolska20010,000 (nsk)
Kacper KłosokPolska2003-
Mateusz TudzieżPolska2000-
Dominik TymanPolska2003-
Trener:Piotr Żyto
Przyszli: Łogaczow (Kraków), Suchecki (Ostrów), Sundstroem (Gorzów), Morris (Rzeszów)
Odeszli: Czaja (Tarnów), Skupień (Krosno), Lebiediew (Wrocław / Daugavpils), Cook, Karpow (Krosno)


Car Gwarant Start Gniezno
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Oliver BerntzonSzwecja19931,625
Oskar FajferPolska19941,790
Adrian GałaPolska19952,090
Mirosław JabłońskiPolska19851,704
Frederik JakobsenDania19982,033 (2. liga)
Andriej KudriaszowRosja19911,760 (nsk)
Kim NilssonSzwecja19901,821 (nsk)
Jurica PavlicChorwacja19892,099
Juniorzy:
Mateusz BłażykowskiPolska20000,095 (nsk)
Weronika BurlagaPolska1999-
Kevin FajferPolska19981,000 (2. liga)
Michał LewandowskiPolska2001-
Damian StalkowskiPolska19990,929 (nsk)
Szymon SzwacherPolska2002-
Menedżer: Rafael Wojciechowski
Przyszli: Fajfer (Gdańsk), Jakobsen (Poznań), Fajfer (Poznań), Kudriaszow (Częstochowa / Łódź)
Odeszli: Krcmar (Poznań), Nowak (Poznań), Bogdanowicz (Toruń), Krakowiak (Zielona Góra)


Lokomotiv Daugavpils
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Pontus AspgrenSzwecja19911,179
Karol BaranPolska19812,000 (2. liga)
Jewgienij KostygowŁotwa19960,845
Timo LahtiFinlandia19922,088
Andrzej LebiediewŁotwa19942,056 i 0,667 (Ekstraliga - nsk)
Marko LewiszynUkraina2000-
Jesse MustonenFinlandia1995-
Kjastas PuodżuksŁotwa19861,462
Wadim TarasienkoRosja19941,743
Juniorzy:
Ricards AnsviesulisŁotwa2002-
Elvis AvgucevicsŁotwa2001-
Francis GustsŁotwa2003-
Daniił KołodinskiŁotwa2000-
Davis KurmisŁotwa19990,375 (nsk)
Kristers LumanisŁotwa2002-
Ernest MatjuszonoksŁotwa2002-
Oleg MichaiłowŁotwa19991,500
Rudolfs SprogisŁotwa2002-
Artiom TrofimowŁotwa20001,225
 Trener:Nikołaj Kokin
Przyszli: Lebiediew (Wrocław / Rybnik), Mustonen, Lewiszyn, Aspgren (Piła), Kołodinski (Bydgoszcz), Baran (Rzeszów)
Odeszli: Ljung (Tarnów), D.Davidsson, Mostowik


Orzeł Łódź
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Hans AndersenDania19802,000
Maksim BogdanowŁotwa19892,000 (nsk)
Ben ErnstNiemcy2003-
Kai HuckenbeckNiemcy19931,000 (Ekstraliga - nsk)
Daniel JeleniewskiPolska19831,917
Marcin JędrzejewskiPolska19871,355
Tobiasz MusielakPolska19931,109
Rafał OkoniewskiPolska19802,085
Rory SchleinAustralia1984-
Rohan TungateAustralia19902,019
Juniorzy:
Eryk BorczuchPolska20000,167 (nsk)
Kamil KiełbasaPolska20010,882 (2. liga)
Piotr PióroPolska19990,750
Dawid WawrzyniakPolska19980,441 (Ekstraliga)
Trener:Lech Kędziora
Przyszli: Ernst, Jeleniewski (Lublin), Jędrzejewski (Kraków), Musielak (Częstochowa), Okoniewski (Piła), Schlein (Rzeszów), Pióro (Kraków), Kiełbasa (Krosno / Toruń), Wawrzyniak (Grudziądz), Huckenbeck (Grudziądz)
Odeszli: Grajczonek (Rzeszów), Kościuch (Toruń), Łoktajew (Ostrów), Kuromonow (Lublin), J.Miśkowiak (Częstochowa), Kudriaszow (Częstochowa / Gniezno), Błażykowski (Gniezno), R.Miśkowiak (WKM Wschowa), Świderski (koniec kariery)


Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Patryk BeśkoPolska19970,000 (nsk)
Mikkel BechDania19942,098
Adrian CyferPolska19951,224
Kacper GomólskiPolska19931,111 (Ekstraliga - nsk)
Thomas JoergensenDania19920,333 (nsk)
Joel KlingSzwecja19971,692 (nsk)
Krystian PieszczekPolska19950,923 (Ekstraliga - nsk)
Jonas Seifert-SalkDania1998-
Jacob ThorssellSzwecja19931,184 (Ekstraliga
Bradley Wilson-DeanNowa Zelandia1994-
Juniorzy:
Dominik MajchrzakPolska2001-
Denis ZielińskiPolska2002-
Karol ŻupińskiPolska20021,000
Trener: Mirosław Berliński
Przyszli: Cyfer (Piła), Gomólski (Zielona Góra), Kling (Lublin), Pieszczek (Grudziądz), Thorssell (Zielona Góra), Wilson-Dean, Majchrzak (Częstochowa), Seifert-Salk, Joergensen (Piła), Zieliński (Grudziądz)
Odeszli: Fajfer (Gniezno),  Michelsen (Lublin), Szczepaniak (Opole), Thomsen (Gorzów), Turowski (Grudziądz), Kossakowski (Kraków), Chrzanowski, Hougaard


Arged Malesa TŻ Ostrovia
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Renat GafurowRosja19821,921 (2. liga)
Tomasz GapińskiPolska19821,758
Mark KarionRosja2000-
Nicolai KlindtDania19882,500 (2. liga)
Aleksandr ŁoktajewUkraina19941,860
Sam MastersAustralia19911,370
Grzegorz WalasekPolska19761,275 (Ekstraliga)
Juniorzy:
Marcin KościelskiPolska19980,286 (Ekstraliga - nsk) i 0,250 (2. liga - nsk)
Kamil NowackiPolska20001,211 (2. liga)
Sebastian SzostakPolska2003-
Trener:Mariusz Staszewski
Przyszli: Gapiński (Piła), Łoktajew (Łódź), Masters (Lublin), Walasek (Gorzów), Kościelski (Toruń)
Odeszli: Brzozowski (Bydgoszcz), Dolny (Piła), Pedersen (Opole), Ellis (Gorzów), Suchecki (Rybnik), Jeppesen (Piła), Bartoch (Zielona Góra), Studziński (Gorzów / Bydgoszcz)

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej o tym, jaki ma problem z Jarosławem Hampelem: "Nadziewam się na jego szprycę"

Kto wygra Nice 1. Ligę Żużlową w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (113):

    Pokaż więcej komentarzy (110)
    PRZEJDŹ NA WP.PL