WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Denis Gizatullin

Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2019

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z 2. Ligi Żużlowej na sezon 2019.

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2018 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2019 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Kolejne okienka transferowe:
1. 15 maja - 31 maja,
2. 15 lipca - 31 lipca,
3. 1 września - 15 września,
4. 1 listopada - 14 listopada

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje.

News aktualizowany na bieżąco.


Euro-Finannce Polonia Piła
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Henrik BergstroemSzwecja2000-
Oskar BoberPolska19971,718 (1. liga)
Max DilgerNiemcy1989-
Patryk DolnyPolska19931,794
Tomasz DutkaPolska1983-
Patryk FajferPolska19970,761 (1. liga)
Philip Hellstroem-BangsSzwecja2003-
Jonas JeppesenDania1998-
Rasmus JensenDania19930,333 (1. liga - nsk)
Tomas H. JonassonSzwecja19882,048 (1. liga)
Dariusz KarwackiPolska1973-
Nikita KorolewPolska1996-
Andreas LyagerDania19970,500 (Ekstraliga - nsk)
Dominik MoeserNiemcy1998-
Wiaczesław MonachowRosja1997-
Sindy WeberNiemcy2000-
Juniorzy:
Piotr GryszpińskiPolska20000,478 (1. liga - nsk)
Krystian IwańskiPolska2002-
Oskar RoweckiPolska20000,000 (1. liga - nsk)
Paweł StaniszewskiPolska19980,222 (1. liga)
Trener:Mirosław Kowalik
Przyszli: Bober (Lublin), Dolny (Ostrów), Hellstroem-Bangs, Jensen (Kraków), Moeser, Jeppesen (Ostrów), Bergstroem, Dutka, Korolew, Monachow, Weber, Dilger, Lyager (Częstochowa)
Odeszli: Cyfer (Gdańsk), Gapiński (Ostrów), Aspgren (Daugavpils), Joergensen (Gdańsk), Okoniewski (Łódź), Riss (Gorzów), Staniszewski, P.Łaguta, Harris


Arge Speedway Wanda Kraków
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Tero AarnioFinlandia1984-
Stanisław BurzaPolska19771,349
Adrian GomólskiPolska19870,000 (nsk)
Michael HaertelNiemcy1998-
Dominik KossakowskiPolska19971,167 (1. liga)
Matej KusCzechy1989-
Wojciech LisieckiPolska19920,906 (1. liga)
Jordan StewartAustralia1998-
Hynek StichauerCzechy1987-
Juniorzy:
Kacper KoniecznyPolska19980,080 (Ekstraliga - nsk) i 0,167 (1. liga - nsk)
Trener:Stanisław Burza
Przyszli: Aarnio, Kus (Poznań), Haertel, Stewart, Kossakowski (Gdańsk), Stichauer, Konieczny (Lublin / Tarnów), Gomólski (Opole), Burza (Krosno)
Odeszli: Jensen (Piła), Koza, Zieliński (Krosno), Kowalski (Częstochowa), Jędrzejewski (Łódź), Pióro (Łódź), Andersson, Vissing, L.Bjerre (Krosno), Palovaara, Sedgmen, Proctor


Stainer Unia Kolejarz Rawicz
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Facundo AlbinArgentyna19921,083 (nsk)
Damian BalińskiPolska19771,954
Petr ChlupacCzechy2002-
Todd KurtzAustralia1992-
Jaimon LidseyAustralia19992,000 i 0,00 (Ekstraliga - nsk)
Paweł NagibinRosja2003-
Arkadiusz PawlakPolska19951,318
Keynan RewAustralia2003-
Juniorzy:
Szymon SzlauderbachPolska19991,849 i 0,833 (Ekstraliga - nsk)
Tymoteusz PiczPolska2002-
Krzysztof SadurskiPolska2003-
Kacper PludraPolska20021,375 (nsk)
Trener: Roman Jankowski
Przyszli: Chlupac, Nagibin, Rew
Odeszli: Trofimow (Lublin), Wells (Bydgoszcz), Smith, R.Worrall, S.Worrall, Konopka (Świętochłowice)


OK Kolejarz Opole
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Ilja CzałowRosja19951,982
Mads HansenDania20002,083 (nsk)
Hubert ŁęgowikPolska19951,757
Denis GizatullinRosja19831,667
Richard LawsonWielka Brytania19861,784
Bjarne PedersenDania19782,169
Oskar PolisPolska19961,786
Michał SzczepaniakPolska19831,492 (1. liga)
Christian ThaysenDania2001-
Kevin WoelbertNiemcy19892,271
Charles WrightWielka Brytania19881,500 (nsk)
Juniorzy:
Adrian BialkPolska19990,714 (nsk)
Mateusz AdamczewskiPolska20000,333 (nsk)
Mateusz DulPolska2002-
Jarosław KrzywoszPolska19990,840 (nsk)
Przemysław Liszka (gość)Polska20000,684 (Ekstraliga - nsk) i 0,286 (2. liga - nsk)
Mateusz PacekPolska19980,167 (nsk)
Patryk Wojdyło (gość)Polska19990,636 (Ekstraliga - nsk)
Trener:Mirosław Korbel
Przyszli: Czałow (Krosno), Pedersen (Ostrów), Szczepaniak (Gdańsk), Thaysen, Adamczewski (Poznań), Hansen (Zielona Góra), Dul (Wrocław)
Odeszli: Ułamek (Częstochowa), Gomólski (Kraków), Kamiński, Podyma, Woźniak (Częstochowa), Kościelski (Ostrów)


Power Duck Iveston PSŻ Poznań
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
David BellegoFrancja19932,049
Władimir BorodulinRosja19921,818
Damian Dróżdż (gość)Polska19960,353 (Ekstraliga - nsk)
Jason JoergensenDania1998-
Marcel KajzerPolska19901,800
Eduard KrcmarCzechy19961,630 (1. liga)
Marcin NowakPolska19951,661 (1. liga)
Juniorzy:
Bartosz CurzytekPolska2003-
Michał CurzytekPolska20020,963 (nsk)
Marek LutowiczPolska19981,080
Adrian WoźniakPolska19990,222 (Ekstraliga - nsk) i 0,438 (nsk)
  Trener:Tomasz Bajerski
Przyszli: Krcmar (Gniezno), Nowak (Gniezno), Lutowicz (Leszno), Curzytkowie (Rzeszów), Woźniak (Częstochowa)
Odeszli: Jakobsen (Gniezno), Fajfer (Gniezno), Dilger (Piła), Borowicz, Łopaczewski, Osyczka (Zielona Góra), Kus (Kraków), K.L.Nielsen, Pytel, Strzelec, Szymko, Adamczewski (Opole)


ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Damian AdamczakPolska19911,326
Oskar Ajtner-GollobPolska19951,763
Rene BachDania19901,922
Josh GrajczonekAustralia (lic. polska)19901,476 (1. liga)
Dimitri BergeFrancja19961,757
Aureliusz BielińskiPolska19970,263 (nsk)
Kamil BrzozowskiPolska19871,689
Mikołaj CuryłoPolska19920,200 (nsk)
Valentin GrobauerNiemcy19941,381 (nsk)
Matic IvacicSłowenia19931,231
Ondrej SmetanaCzechy19950,600 (nsk)
Ricky WellsUSA19911,727 (nsk)
Juniorzy:
Mateusz JagłaPolska19990,407
Tomasz OrwatPolska19991,021
Marcel StudzińskiPolska20010,735 (2. liga)
 Menedżer: Jerzy Kanclerz
Przyszli: Brzozowski (Ostrów), Wells (Rawicz), Bieliński (Rzeszów), Studziński (Ostrów / Gorzów), Grajczonek (Łódź)
Odeszli: J.B.Andersen, Piosicki, Bolszakow, Kobrin


Wilki Krosno
Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2018 roku
Lasse BjerreDania19931,125 (1. liga - nsk)
Jonas DavidssonSzwecja1984-
Mariusz FierlejPolska1980-
Kenneth HansenDania19871,692 (nsk)
Patrick HansenDania19981,612
Paweł HlibPolska1986-
Andriej KarpowUkraina19871,725 (1. liga)
Witalij KotlarRosja2001-
Roland KovacsWęgry1987-
Maciej KuciapaPolska19750,667 (nsk)
Norbert MagosiWęgry1975-
Gino ManzaresUSA1993-
Edward MazurPolska19931,538
Stanisław MelnyczukUkraina1995-
Glenn MoiNorwegia1996-
Marcin RempałaPolska19841,308
Jewgienij SajdullinRosja2000-
Nick SkorjaSłowenia1998-
Lars SkupieńPolska19971,509 (1. liga)
David PacalajSłowacja2001-
Josh PickeringAustralia1996-
Nicklas PorsingDania19931,780
Juniorzy:
Patryk ZielińskiPolska20020,00 (1. liga - nsk)
Trener: Janusz Ślączka
Przyszli: Davidsson (Rzeszów), K.Hansen (KSM Krosno), P.Hansen (KSM Krosno), Mazur (Rzeszów), Skupień (Rybnik), Pacalaj, Skorja, Zieliński (Kraków), Manzares, Karpow (Rybnik), Hlib, Kuciapa (Rzeszów), Fierlej (KSM Krosno), Rempała (KSM Krosno), Moi, Pickering, Bjerre (Kraków), Porsing (Rzeszów), Melnyczuk, Kovacs, Magosi

ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupów

Kto wygra 2. Ligę Żużlową w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (152):

    Pokaż więcej komentarzy (149)
    PRZEJDŹ NA WP.PL