WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Andreas Lyager

Oficjalnie: Andreas Lyager w Polonii Piła

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W piątek Andreas Lyager poinformował, że sezon 2019 spędzie w Polonii Piła. Duńczyk startował już w barwach tego klubu w barażach o utrzymanie.

W poprzednim sezonie Andreas Lyager był zawodnikiem forBET Włókniarza Częstochowa. W zdecydowanej większości meczów wystawiany był pod numerem ósmym. Pojawił się w składzie we wszystkich 18 spotkaniach, ale nie przekonał do siebie trenera Marka Cieślaka i odjechał zaledwie 10 wyścigów.

Przed dwumeczem barażowym o utrzymanie w Nice 1. Lidze Żużlowej mówiło się, że młody Duńczyk może zostać wypożyczony. Ostatecznie jego wybór padł na Polonię Piła. O ile pierwszy mecz Lyagerowi nie wyszedł, o tyle w drugim spotkaniu pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

W barażach Duńczykowi nie udało się uchronić Polonii przed spadkiem. Teraz stanie przed szansą wywalczenia z tym zespołem awansu na zaplecze PGE Ekstraligi. W sobotę ogłoszono, że piąty zawodnik tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów będzie reprezentował barwy pilskiego zespołu w sezonie 2019.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy transfer Andreasa Lyagera do Polonii jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL