WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Ilja Czałow

Oficjalnie: Ilja Czałow ma nowy klub w 2. Lidze Żużlowej

Dawid Borek
Dawid Borek
Ilja Czałow nie będzie już startował w barwach klubu z Krosna, ale zostaje w 2. Lidze Żużlowej. Rosjanin został nowym żużlowcem OK Kolejarza Opole.

- Chciałbym zostać w Krośnie, jednak na tę chwilę nasze rozmowy stanęły w miejscu. Bardzo chcę rozmawiać, a Krosno ma u mnie pierwszeństwo w tych negocjacjach. Jestem jednak młodym zawodnikiem i chcę się rozwijać. Chcę startować w takiej drużynie, która będzie mi w stanie to zapewnić. Mam kilka propozycji. Są to kluby z pierwszej i drugiej ligi. Na razie trudno powiedzieć, gdzie będę startował w przyszłym roku - mówił nam przed miesiącem Ilja Czałow.

Rosjanin w minionym sezonie był czołową postacią KSM-u Krosno. W 10 meczach 2. Ligi Żużlowej wykręcił średnią na poziomie 1,982 punktu na wyścig. Nic dziwnego, że jego usługami były zainteresowane kluby z najniższej klasy rozgrywkowej, a także zespoły Nice 1.LŻ.

Teraz wiemy już, że Czałow zdecydował się na dalsze występy w 2. Lidze Żużlowej, jednak już nie w barwach krośnieńskiego klubu. 23-letni zawodnik doszedł do porozumienia z OK Kolejarzem Opole i to w tym zespole będzie kontynuował swoją karierę w Polsce.

Czałow to piąty zawodnik w kadrze opolskiej drużyny na sezon 2019. Oprócz niego, w OK Kolejarzu pojadą też Kevin Woelbert, Denis Gizatullin, Oskar Polis i Hubert Łęgowik.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Czałow będzie w sezonie 2019 wyróżniającą się postacią 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

    Pokaż więcej komentarzy (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL