WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: David Pacalaj

Oficjalnie: Wilki Krosno z kolejnym zawodnikiem. To siostrzeniec Martina Vaculika

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
David Pacalaj w przyszłym sezonie będzie mógł zadebiutować w rozgrywkach ligi polskiej. 17-letni siostrzeniec Martina Vaculika obiera tę samą ścieżkę, co jego wujek. Starty w naszym kraju rozpocznie w klubie z Krosna.

Młody Słowak jest czwartym zawodnikiem ogłoszonym przez Wilki. O tym, że krośnieński klub prowadzi z nim rozmowy, informowaliśmy na WP SportoweFakty już miesiąc temu. W tej chwili w kadrze oprócz niego znajdują się także Edward Mazur, Lars Skupień i Duńczyk Patrick Hansen.

David Pacalaj to najzdolniejszy zawodnik młodego pokolenia na Słowacji. Głównie startuje w zawodach w Czechach. W tym roku z niezłej strony pokazał się też m.in. w Pucharze Europy U19, gdzie awansował do finału w fińskim Varkaus (zajął tam 11. miejsce).

Słowak prawdopodobnie nie będzie jedynym zawodnikiem w Wilkach, który jeszcze nie miał okazji ścigać się w Polsce. Kontrakt podpisać ma też m.in. Norweg Glenn Moi. Jeśli chodzi o bardziej doświadczonych zawodników, to na tapecie jest m.in. Duńczyk Nicklas Porsing.

Trudno oczekiwać, aby David Pacalaj był podstawowym zawodnikiem zespołu. To bardziej głęboka rezerwa, ale i niezła inwestycja, bo kontrakt został podpisany aż na trzy lata. Jego wujek Martin Vaculik karierę w Polsce zaczynał właśnie od startów w Krośnie w latach 2006-2007.

Klub cały czas poszukuje też trenera. W związku z tym, że niepewny stał się angaż Janusza Ślączki do ROW-u Rybnik, w ostatnich dniach wzrosły szanse, że ten szkoleniowiec będzie jednak pracował w Krośnie, na czym mocno zależy działaczom. Na razie nic nie jest jednak przesądzone.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o tym, jaki ma problem z Hampelem: "Nadziewam się na jego szprycę"Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy zakontraktowanie Davida Pacalaja to dobry ruch ze strony Wilków Krosno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL