WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Dominik Kossakowski w kasku niebieskim

Dominik Kossakowski opuszcza Wybrzeże Gdańsk. Wanda Kraków jego nowym pracodawcą

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wychowanek Wybrzeża Gdańsk - Dominik Kossakowski podpisał kontrakt ze Speedway Wandą Kraków. Dla zawodnika, przed którym pierwszy rok w gronie seniorów, będzie to pierwszy transfer do innego klubu.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Jeszcze niedawno gdańscy kibice z pewnością liczyli, że Dominik Kossakowski po zakończeniu wieku juniora, pozostanie w klubie jako solidny senior. W ostatnich latach były Indywidualny Mistrz Polski w miniżużlu zaczął jednak coraz rzadziej notować solidne rezultaty.

2018 rok gdańszczanin rozpoczął dobrze i był liderem formacji młodzieżowej. Z biegiem czasu jednak się pogubił i nie zdobywał już tylu punktów, czego efektem był brak oferty ze strony Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Żużlowiec, który nie potrafił w wieku juniorskim pokazać pełni swojego potencjału, będzie występował w 2. Lidze Żużlowej.

Teraz Dominik Kossakowski będzie mógł się odbudować w Arge Speedway Wandzie Kraków. Spadkowicz do najniższej klasy rozgrywkowej potrzebował polskich seniorów, gdyż jak dotąd jedynym żużlowcem o tym statusie, który podpisał kontrakt z tą drużyną był Wojciech Lisiecki.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"Czy Dominik Kossakowski poradzi sobie w roli seniora w krakowskich barwach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL