Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigorij Łaguta szaleje na rybnickim torze WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta szaleje na rybnickim torze

Skład ROW-u Rybnik zamknięty. Łaguta wróci i pozamiata. Na treningach potrzebuje 10 minut, by zlać wszystkich

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Prezes ROW-u Rybnik spotkał się z kibicami. Jeden z nich przypomniał zapowiedź działacza, że jak nie uda się awansować w sezonie 2018, to na kolejny będzie skład, który zmiażdży konkurencję. - I taki zbudowaliśmy - mówi Krzysztof Mrozek.

KOMENTARZ. ROW w tym roku nie wszedł do PGE Ekstraligi, bo na finiszu sezonu (finały Nice 1.LŻ i baraż z Falubazem Zielona Góra) zawodnicy z Rybnika zachowali się jak frajerzy. Poza tym Kacper Woryna i Troy Batchelor zanotowali znaczącą zniżkę formy. W sezonie 2019 ma być jednak inaczej, tak uważa prezes klubu Krzysztof Mrozek. Kiedy w trakcie podsumowującego okres transferowy spotkania z kibicami działacz został zapytany przez jednego z nich, czy ma skład na awans, odparł, że od 5. kolejki trener Piotr Żyto będzie mógł spacerować po balkonie i palić cygaro lub popijać bezalkoholowe piwo.

Co takiego wydarzy się w 5. kolejce? Ano wtedy ma wrócić do gry Grigorij Łaguta. Fani ROW-u oczywiście dziwili się, że prezes aż tak bardzo wierzy w tego zawodnika, bo Mrozek, w swoim stylu, zapowiedział, że Łaguta będzie robił w meczu po 15 punktów. - Komplety - dziwili się kibice. - Przecież on wróci po dwuletniej przerwie - dodawali, ale Mrozek upierał się przy swoim. Mówił, że Łaguta, jak przyjedzie na trening po tak długiej przerwie, to w 10 minut dopasuje sprzęt i zleje wszystkich. Podpisuję się pod tym stwierdzeniem, bo nie mam najmniejszych wątpliwości, że tak właśnie będzie.

KOGO BRAKUJE. Andrzeja Lebiediewa. Łotysz miał kapitalny finisz, przy tym świetnie rozumiał się z kolegami z zespołu. Potrafił błyskawicznie wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w ustawieniach sprzętu i chętnie dzielił się tym z innymi. Nie dał się jednak przekonać do przedłużenia umowy, mówiąc, że nie wyobraża sobie jazdy poza rodzinnym Daugavpils. Szkoda, bo Lebiediew z formą z września bardzo by się Rybnikowi przydał.

NAJWIĘKSZY PLUS. Zdecydowanie zatrzymanie Woryny. Dalej będę się upierał, że akcja Woryna nie chce jeździć w Nice 1.LŻ i odchodzi z ROW-u, była delikatnie reżyserowana, ale oferty z klubów PGE Ekstraligi były prawdziwe. Wrocławski biznesmen próbujący nakłonić Kacpra na przenosiny do Betardu Sparty Wrocław też mocno działał. To mogło się różnie skończyć. Ostatecznie Woryna zostaje i teraz klub może się już modlić wyłącznie o to, by drugi raz z rzędu nie zepsuł końcówki sezonu.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakujeTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Łaguta będzie robił komplety w meczach Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (49):

Wszystkie komentarze (49)

Komentarze (49)

×
    Wszystkie komentarze (49)
    PRZEJDŹ NA WP.PL