WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Ilja Czałow

W Opolu cel jest jasny. Czałow wybrał Kolejarza, bo chce awansować do I ligi

Michał Konarski
Michał Konarski
Sprowadzenie Ilji Czałowa do OK Kolejarza Opole to jeden z poważniejszych ruchów transferowych w najniższej klasie rozgrywkowej. Żużlowiec zapowiada, że jego zespół ma sprecyzowany plan dotyczący sezonu 2019.

Ilja Czałow był jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników zagranicznych na drugoligowym froncie. Trudno się temu dziwić - Rosjanin od jakiegoś czasu ma już wypracowaną markę w polskiej lidze i zeszły sezon spędzony przez tego żużlowca w KSM-ie Krosno tylko to potwierdził. 23-latek był liderem drużyny, a za kilka miesięcy będzie miał szansę taką rolę pełnić w OK Kolejarzu Opole. To właśnie tam trafił, choć miał oferty z innych zespołów. Temat Czałowa przewijał się między innymi w Polonii Bydgoszcz.

Dlaczego zatem zawodnik zdecydował się na klub z Opola? - Propozycje padały z różnych zespołów, ale zdecydowałem się na Opole przede wszystkim z jednego powodu. Ta drużyna ma ten sam cel, co ja. Chcemy awansować do I ligi. Nie zamierzamy tego ukrywać - mówi. OK Kolejarz ma bardzo duże podstawy do mówienia o takim celu, bowiem oprócz Czałowa w składzie są Bjarne Pedersen, Hubert Łęgowik czy Oskar Polis.

Przeszkodą w realizacji planów dla opolan może być presja. Dopiero zakończyło się okienko transferowe, a już głośno mówi się, że to właśnie oni będą głównym faworytem do awansu. - W ogóle o tym nie myślę. Jestem gotowy do walki od początku i staram się patrzeć w przyszłość. Zeszły sezon nie był zły, choć niektóre wyścigi nie wyszły. Wierzę, że następny będzie jeszcze lepszy - zakończył Ilja Czałow.

ZOBACZ WIDEO Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy OK Kolejarz Opole to główny faworyt do awansu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL