WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Karol Żupiński w kasku niebieskim

To ich pięta achillesowa. Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka na juniorów, są kandydaci

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jedyną nieobsadzoną pozycją w Zdunek Wybrzeżu jest drugi junior. Gdańszczanie rozmawiają w tej sprawie z jednym z klubów z PGE Ekstraligi, jednak na razie nie ma jeszcze szans na finalizację.

W ubiegłym sezonie, formację juniorską Zdunek Wybrzeże Gdańsk tworzyło trzech zawodników. Dominik Kossakowski w 2019 roku skończy 22 lata i będzie seniorem. Przeniósł się do zespołu z Krakowa. Marcin Turowski natomiast skorzystał oferty MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Do Karola Żupińskiego dołączył Dominik Majchrzak, jednak to wciąż za mało. Częstochowianin przede wszystkim ma zbierać doświadczenie w imprezach młodzieżowych.

Jeszcze podczas okresu transferowego Mirosław Berliński przekonywał, że formacja młodzieżowa będzie liczyła przynajmniej czterech zawodników. Pod koniec listopada wciąż nie ma nowych juniorów w zespole.

Gdańszczanie są ofiarą dziury pokoleniowej, jaka jest w ich szkoleniu. Istnieje szansa, że w 2019 roku któryś z adeptów zda licencję. Klub potrzebuje zawodnika gotowego na teraz, do ligi. - Cały czas prowadzimy negocjacje, jednak są tutaj trzy strony - my, juniorzy i klub, z którego mają być oni wypożyczeni. Nie na wszystko mamy wpływ, jednak jest wola wszystkich stron, by klub wzmocnił junior mogący solidnie punktować w lidze - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

Według naszych informacji, najchętniej w Gdańsku widziani byliby juniorzy z Gorzowa. Kandydatami mogą być Alan Szczotka oraz Hubert Czerniawski, którzy nie mieliby takiej pozycji jak w minionym sezonie w swoim macierzystym klubie. W przypadku fiaska negocjacji, w Zdunek Wybrzeżu mają też plan B. - Na razie sytuacja nie jest jeszcze zamknięta. Potrzebujemy czasu, jednak cały czas trzymamy ręce na pulsie - dodał Zdunek.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Czy pozyskanie Czerniawskiego lub Szczotki byłoby idealnym rozwiązaniem dla Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL