WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Karol Żupiński w kasku niebieskim

To ich pięta achillesowa. Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka na juniorów, są kandydaci

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jedyną nieobsadzoną pozycją w Zdunek Wybrzeżu jest drugi junior. Gdańszczanie rozmawiają w tej sprawie z jednym z klubów z PGE Ekstraligi, jednak na razie nie ma jeszcze szans na finalizację.

W ubiegłym sezonie, formację juniorską Zdunek Wybrzeże Gdańsk tworzyło trzech zawodników. Dominik Kossakowski w 2019 roku skończy 22 lata i będzie seniorem. Przeniósł się do zespołu z Krakowa. Marcin Turowski natomiast skorzystał oferty MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Do Karola Żupińskiego dołączył Dominik Majchrzak, jednak to wciąż za mało. Częstochowianin przede wszystkim ma zbierać doświadczenie w imprezach młodzieżowych.

Jeszcze podczas okresu transferowego Mirosław Berliński przekonywał, że formacja młodzieżowa będzie liczyła przynajmniej czterech zawodników. Pod koniec listopada wciąż nie ma nowych juniorów w zespole.

Gdańszczanie są ofiarą dziury pokoleniowej, jaka jest w ich szkoleniu. Istnieje szansa, że w 2019 roku któryś z adeptów zda licencję. Klub potrzebuje zawodnika gotowego na teraz, do ligi. - Cały czas prowadzimy negocjacje, jednak są tutaj trzy strony - my, juniorzy i klub, z którego mają być oni wypożyczeni. Nie na wszystko mamy wpływ, jednak jest wola wszystkich stron, by klub wzmocnił junior mogący solidnie punktować w lidze - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

Według naszych informacji, najchętniej w Gdańsku widziani byliby juniorzy z Gorzowa. Kandydatami mogą być Alan Szczotka oraz Hubert Czerniawski, którzy nie mieliby takiej pozycji jak w minionym sezonie w swoim macierzystym klubie. W przypadku fiaska negocjacji, w Zdunek Wybrzeżu mają też plan B. - Na razie sytuacja nie jest jeszcze zamknięta. Potrzebujemy czasu, jednak cały czas trzymamy ręce na pulsie - dodał Zdunek.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji



Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy pozyskanie Czerniawskiego lub Szczotki byłoby idealnym rozwiązaniem dla Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL