WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Mateusz Adamczewski.

PSŻ Poznań przegrał walkę o juniora. Musi szukać alternatywy

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Jeszcze kilka dni temu prezes PSŻ Poznań Arkadiusz Ładziński przekonywał, że Mateusz Adamczewski będzie bronił barw jego zespołu. W piątek (30 listopada) poznański klub ogłosił na Facebooku, że junior nie będzie jeździł dla PSŻ.

Trudno uwierzyć w nagłą zmianę koncepcji poznańskiego klubu. Jeszcze kilka dni temu prezes PSŻ poinformował, że juniorski duet stworzą Marek Lutowicz i Mateusz Adamczewski. - Tego ostatniego jeszcze nie ogłosiliśmy, bo musimy dopełnić formalności związane z wypożyczeniem ze Stali Toruń - mówił kilka dni temu Arkadiusz Ładziński w rozmowie z naszym portalem.

W piątek na facebookowym profilu PSŻ Poznań pojawił się oficjalny komunikat w sprawie młodzieżowca. - Wbrew pojawiającym się doniesieniom medialnym, Mateusz Adamczewski nie będzie reprezentować w sezonie 2019 barw PSŻ Poznań. Sympatycznemu zawodnikowi życzymy dalszego rozwoju żużlowej kariery.

Wygląda na to, że pojawił się inny klub, który skusił się na Adamczewskiego i przebił ofertę PSŻ-tu. Nie jest tajemnicą, że rynek dostępnych młodzieżowców jest już bardzo ubogi. Zespoły walczą o uzupełnienie formacji juniorskiej.

W tej sytuacji PSŻ Poznań musi szukać innej alternatywy. W kadrze zespołu znajduje się aktualnie tylko jeden junior - Marek Lutowicz. Adamczewskiego nie powinno być jednak trudno zastąpić. W sezonie 2018 młodzieżowiec pojechał w czterech meczach poznańskiego zespołu - nie wygrał ani jednego wyścigu, a przy jego nazwisku widnieje średnia 0,333.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy strata Mateusza Adamczewskiego to duży problem dla PSŻ Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL