Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar Polis na pierwszym planieWP SportoweFakty / Karol Słomka / Oskar Polis na pierwszym planie.

Oceniamy siłę drużyn. Wyrównani seniorzy Kolejarza Opole. Kontuzja jednego z juniorów może być problemem

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Zdaniem ekspertów, to OK Kolejarz Opole posiada najsilniejszy skład w 2. Lidze Żużlowej. Opolanie staną przed szansą wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

PROWADZĄCY PARĘ: Kevin Woelbert, Bjarne Pedersen, Ilja Czałow 

Kevin Woelbert po bardzo dobrym zeszłym sezonie był kuszony przez kluby pierwszoligowe. 29-letni Niemiec postanowił jednak zostać w Opolu i pomóc drużynie w awansie. Opolanie duże nadzieje wiążą z transferem Bjarne Pedersena. Przejście doświadczonego Duńczyka do Kolejarza to jeden z lepszych ruchów transferowych w 2. Lidze Żużlowej. Wydaje się, że 40-letni zawodnik spokojnie poradziłby sobie w Nice 1.LŻ, ten jednak postanowił pozostać na najniższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. To właśnie Pedersen i Woelbert powinni ciągnąć wynik zespołu. Kadra Kolejarza składa się z kilku zawodników, którzy prezentują podobny poziom. Na pozycji prowadzącego parę postanowiliśmy ustawić również Ilję Czałowa. 23-letni Rosjanin w minionym sezonie był liderem KSM-u Krosno. Czałow jest wciąż młodym żużlowcem, który z każdym rokiem zbiera więcej doświadczenia, co powinno przekładać się na większe zdobycze punktowe.

Ocena: 5

DRUGA LINIA:Michał Szczepaniak, Oskar Polis

Działacze Kolejarza Opole zbudowali szeroką i wyrównaną formację seniorską. Na tę chwilę trudno przewidzieć, którzy zawodnicy będą pełnić rolę doparowych. Naszym zdaniem będą to Michał Szczepaniak i Oskar Polis. Starszy z braci Szczepaniaków po słabym sezonie w Nice 1.LŻ zdecydował się przystać na ofertę drugoligowego Kolejarza Opole. Jak zapowiada sam zainteresowany, do startów w najniższej klasie rozgrywkowej podejdzie w pełni zmobilizowany. Oskar Polis w zeszłym sezonie prezentował równą dyspozycję, jednak obniżka formy przyszła na najważniejszą fazę sezonu - rundę play-off. Jego mankamentem jest to, że ma wybuchowy charakter. Jeśli zapanuje nad tym problemem, to ma szansę zostać lepszym zawodnikiem.

W odwodzie znajduje się jeszcze kilku żużlowców, których również stać na wywalczenie miejsca w składzie. Mowa tu m.in. o Hubercie Łęgowiku czy Denisie Gizatullinie. Ważny kontrakt w klubie mają też Anglicy: Richard Lawson i Charles Wright, którzy w przypadku braku kolizji terminów z ligą angielską, również mogą przedrzeć się do meczowej kadry opolan.

Ocena: 5-

JUNIORZY:Jarosław Krzywosz, Patryk Wojdyło (gość), Przemysław Liszka (gość)

Patryk Wojdyło i Przemysław Liszka będą startować w barwach Kolejarza na zasadach gościa. Juniorzy Betard Sparty Wrocław powalczą między sobą o skład wrocławskiej drużyny w PGE Ekstralidze. Ten, który rywalizację przegra, będzie miał możliwość jazdy w 2. Lidze Żużlowej. Formacja młodzieżowa opolan na tle innych drugoligowych zespołów prezentuje się bardzo dobrze. Kolejarz jednak może mieć ogromny problem, gdy jeden z juniorów Sparty dozna kontuzji. Wówczas opolanie zostaną tylko z jednym żużlowcem młodzieżowym - Jarosławem Krzywoszem, gdyż drugi z wrocławian będzie występował w barwach Sparty. Działacze opolskiego klubu powinni zabezpieczyć formację juniorską na wypadek kontuzji, ściągając do klubu przynajmniej jeszcze jednego zawodnika na tę pozycję.

Ocena: 3+

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Fatalny mecz na szczycie Lotto Ekstraklasy. "Kit zamiast hitu"

Czy OK Kolejarz awansuje do Nice 1.Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Ryhoos Zgłoś
  Skład Kolejarza jest mocny i bardzo wyrównany, na papierze, bo wszystko zweryfikuje tor. Ja wciąż bardzo wierzę w Gize. Nie można zapominać, że to najlepszy zawodnik ligi z 2017
  Czytaj całość
  roku. Jeśli dobrze przygotuje sprzęt i będą go omijać kontuzje stać go spokojnie na wywalczenie sobie miejsca jako prowadzący parę i wyniki powyżej 10pkt. Rywalizacja w klubie zapowiada się pasjonująco. Liczę, że zarząd ściągnie jeszcze jakiegoś juniora
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Skład osobowy Opole ma dość silny.Do ,,PO,,za pewno awansuje.Jak to będzie w,,PO ,,zobaczymy.
   • kibicujmy kulturalnie Zgłoś
    Szczepaniak mimo słąbego sezonu miał średnią 1,5 w NICE a to jest gdzieś koło 2,2 w 2 lidze.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL