WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Rene Bach (na pierwszym planie)

Oni będą ciągnąć wynik zespołu. Dobry zawodnik na drugą ligę, ale nie może zapominać o koledze z pary

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Rene Bach był najlepiej punktującym zawodnikiem Polonii w poprzednim sezonie. To przede wszystkim on świadczył o sile bydgoszczan. Wydaje się, że nadchodzący rok może dla Duńczyka okazać się jeszcze lepszym.

TAK JEŹDZIŁ W SEZONIE 2018

Śr. biegowa: 1,922 (14 miejsce wśród drugoligowców)
Liczba biegów (w tym wygranych): 51 (15)
Liczba punktów: 93
Bonusy: 5
BYŁ: pierwszą strzelbą zespołu

DOŚWIADCZENIE

Nie ma co mydlić oczu. Mimo 28 lat na karku, Rene Bach wciąż nie zalicza się do zbyt doświadczonych zawodników. Sezon 2018 był dla niego pierwszym, w którym miał szansę regularnie startować na polskich torach. - Doświadczenie z pierwszego roku na pewno mu pomoże, bo mimo wszystko zdążył już poznać bydgoski tor - uspokaja prezes bydgoskiego klubu, Jerzy Kanclerz. - Co prawda teraz nasz tor wygląda nieco inaczej niż wcześniej, został przygotowany do zimy i Rene musi przed sezonem przyjechać i na nowo się dopasować. Mimo to, uważam, że nabyte już doświadczenie pomoże mu osiągać jeszcze lepsze rezultaty niż w tym roku - dodaje.

Ocena: 2+.

START I PIERWSZY ŁUK

Pierwsza faza wyścigu od lat jest największą bolączką bydgoszczan. Nad Brdą zmieniają się zawodnicy, działacze, trenerzy, czy ostatnio nawet stadion, a pierwsze sekundy większości biegów wciąż pozostają bardzo słabe. Bach wyłamuje się jednak z tej konwencji. Niejednokrotnie prezentował wspaniały refleks, a niektóre rozegrania pierwszego łuku nadawałyby się wręcz na materiał instruktażowy dla adeptów czarnego sportu, gdyby tylko...

Ocena: 4+.

JAZDA PARĄ

...wykonał je podczas zawodów indywidualnych, a nie meczów ligowych. Wywożenie w płot kolegi z pary, czy wchodzenie mu pod łokieć, to zagrania z których Duńczyk zdążył już w Polsce zasłynąć. - Przede wszystkim oczekuję od Rene Bacha lepszej współpracy na torze. Chodzi o to, że on nie w każdej sytuacji zwraca uwagę na swojego kolegę. To w przyszłym roku musi się zmienić - nie owija w bawełnę Kanclerz. Bez tego Polonii będzie bardzo trudno walczyć o jakiekolwiek sukcesy, wielokrotnie bydgoszczanie tracili szansę na podwójne zwycięstwo przez bardzo egoistyczną postawę Bacha.

Ocena: 1.

TECHNIKA

Naprawdę trudno uwierzyć, że tak dobrze wyglądający na motocyklu żużlowiec nie znalazł wcześniej angażu w polskim klubie. Na torze cechuje go waleczność i szalona ambicja, które w połączeniu z pięknie wyglądającą sylwetką dają piorunujący efekt. A co dopiero, gdyby udało mu się spełnić oczekiwania działaczy i przy okazji nie przeszkadzać innym Polonistom.

Ocena: 5-.

SPRZĘT

Typowy drugoligowy obcokrajowiec. Każdy wie, że ma jakieś motocykle i niezbyt interesuje się szczegółami dotyczącymi tunerów i tym podobnych spraw. Ważne, że w przeciwieństwie do kilku innych Polonistów dysponuje więcej niż jednym motocyklem. Godne podziwu jest również tempo z jakim dopasował je do panujących na polskich torach realiów.

Ocena: 4+.

PSYCHIKA

Nie ma z nią najmniejszych problemów. Nie dość, że wciąż nie nadszedł żaden spadek formy, który mógłby wpędzić go w lekkie przygnębienie, to w Polonii nie może narzekać na jakąkolwiek presję. W poprzednim sezonie mało kogo interesował wynik sportowy. Teraz ma być inaczej, nie oznacza to jednak wielkiego natłoku obowiązków i oczekiwań. - Chociaż mamy nadzieję, że Bach będzie zdobywał około dwa punkty na bieg i stanie się naszym liderem, to nie jest przecież jedynym zawodnikiem z potencjałem na takie wyniki - mówi Kanclerz. - Mamy w kadrze także Berge, a kto wie czy na taki poziom w przyszłym sezonie nie wskoczą także Wells czy Brzozowski? Poza tym, wciąż liczymy na obudzenie się z zimowego snu Oskara Golloba. Najprawdopodobniej skorzystamy też z usług gościa z Ekstraligi. To właśnie ta piątka seniorów (wraz z Orwatem i Studzińskim - dop. red.) będzie zapewne tworzyła trzon naszego zespołu. Każdego z nich stać na dobre wyniki - dodaje.

Ocena: 5.

ZOBACZ WIDEO Ile żużlowcy wydają na opony?Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy twoim zdaniem Bach będzie liderem Polonii w nadchodzącym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL