WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Jurica Pavlic

Car Gwarant Start. Klub jest wiarygodny i wypłacalny, mankamentem brak solidnych wychowanków (wady i zalety)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
GTM Start Gniezno od początku istnienia jest prowadzony w rozsądny i przejrzysty sposób. Przyglądając się jego krótkiej działalności, trudno szukać wad. Brakuje solidnych wychowanków, ale wydaje się, że działacze znaleźli już na to receptę.

ZALETY

WYPŁACALNOŚĆ, WIARYGODNOŚĆ, TRANSPARENTNOŚĆ. Te trzy hasła wydają się kluczem do dobrego funkcjonowania klubu. GTM Start kieruje się nimi nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Przedstawiciele Startu często chwalą się rozsądną polityką finansową. Dostrzegają to zawodnicy, którzy chętnie podpisują umowy w Gnieźnie. Może kokosów przy Wrzesińskiej 25 nie dostają, ale wiedzą, że pieniądze trafią na konto. 

TRANSFEROWE STRZAŁY RAFAELA WOJCIECHOWSKIEGO. Dotychczas menedżerski nos opiekuna Startu nie zawodził podczas okresów transferowych. W tym roku czerwono-czarni też skompletowali ciekawą kadrę. Jest w niej m.in. Andriej Kudriaszow. W zeszłym sezonie Rosjanin trochę wypadł z obiegu, ale w tym ma szansę na pełną rehabilitację i powrót do regularnej walki w polskich zmaganiach ligowych. Zobaczymy, jak ją wykorzysta.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar jest jak skoki narciarskie. "Mamy oddać dwa równe skoki"

WSPARCIE Z MIASTA I OD SPONSORÓW. Start rokrocznie otrzymuje duże wsparcie finansowe z ratusza. Klub ma też całkiem szerokie grono sponsorskie, co bez wątpienia pozwala na sprawne funkcjonowanie. Trudno byłoby jednak o to, gdyby nie pomoc z miejskiej kasy. Czerwono-czarni otrzymują wsparcie na organizacje turniejów, szkolenie dzieci i młodzieży czy w końcu na drużynę seniorską.

WADY

BRAKUJE SOLIDNYCH WYCHOWANKÓW. Na razie szkółka Startu nie wykształciła ani jednego zawodnika, który mógłby błyszczeć w lidze. Przyszłość w zakresie kształcenia dzieci i młodzieży przez klub z Gniezna ma wyglądać znacznie lepiej. Są wielkie plany, by walczyć o juniorskie mistrzostwa Polski. W realizacji ambitnych celów ma pomóc współpraca z uznaną marką na polskim rynku - firmą Aforti Holding.

KOMUNIKACJA W INTERNECIE. Nie do końca wada, ale można jeszcze trochę poprawić, by generowany kontent był atrakcyjniejszy dla kibiców. Start wystartował ostatnio z klubową telewizją, co jest bez wątpienia świetnym posunięciem. Póki co materiały są niezłe, lecz do najlepszych marek Startowi jeszcze brakuje. Materiały wideo to forma pozwalająca na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, więc przedstawiciele klubu z Wrzesińskiej 25 powinni dołożyć wszelkich starań, by te przygotowywane przez nich były z najwyższej półki.

Czy Miasto Gniezno powinno dalej mocno wspierać GTM Start Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL