WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube / MotorTV / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen w barwach Speed Car Motoru Lublin.

Charakter nie jest problemem Michelsena. "To krzywdząca opinia"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Mikkel Michelsen od kilku lat w trakcie sezonu mieszka w Rybniku. Z tego miasta ma też mechaników. Jednak działacze tamtejszego ROW-u konsekwentnie pomijają go podczas rozmów transferowych. Problemem ma być trudny charakter 24-latka.

Od kilku lat Mikkel Michelsen należy do ścisłej czołówki duńskich żużlowców. Młody zawodnik ustabilizował też na wysokim poziomie formę w Polsce w Nice 1.LŻ, gdzie ostatnio reprezentował barwy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Jego świetne występy zaowocowały ofertą z PGE Ekstraligi i transferem do Speed Car Motoru Lublin.

Sprzętem duńskiego żużlowca opiekują się mechanicy z Rybnika. Tymczasem działacze ROW-u nigdy nie robili podchodów pod Michelsena. W klubie mieli stwierdzić, że jego charakter nie pasuje do ekipy "Rekinów".

Opinią rybnickich sterników zaskoczony jest Krzysztof Momot, mechanik Duńczyka. - Może taka opinia jest spowodowana konfliktem z Tarnowa, jaki Mikkel miał z trenerem Pawłem Baranem? - zastanawia się Momot.

Michelsen był związany z Grupa Azoty Unią Tarnów w sezonach 2016-2017, ale miał zastrzeżenia do niektórych decyzji trenera Pawła Barana. To przesądziło o jego odejściu z klubu.

Momot uważa, że wystawianie negatywnych opinii jego szefowi jest jednak krzywdzące. - Nie jest konfliktowy. Wręcz przeciwnie, to bardzo pozytywny człowiek. Wystarczy zapytać w Gdańsku, czy robił jakiekolwiek problemy wychowawcze. Trzeba mieć odpowiednie podejście do zawodnika. Tego w Tarnowie wtedy zabrakło, doszło do jakiegoś spięcia z trenerem Baranem - dodaje mechanik Michelsena.

Dla Michelsena nadchodzący sezon będzie kluczowy. Duńczyk ma być jedną z czołowych postaci lubelskich "Koziołków" i będzie mieć okazję, aby udowodnić swoją wartość na ekstraligowych torach. Do jego wcześniejszych epizodów w elicie doszło, gdy nie był odpowiednio przygotowany do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawodnik z Danii będzie mógł też pokazać działaczom w Rybniku, że mocno się mylą, wystawiając mu negatywną opinię. 

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Podium dla Przygońskiego było bardzo blisko. "Pokazał, że jest progres"Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Mikkel Michelsen poradzi sobie ze startami w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

    Pokaż więcej komentarzy (8)
    PRZEJDŹ NA WP.PL