WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Jakub Kępa (w środku) w rozmowie z Wiktorem Lampartem i Rafałem Trojanowskim.

Finał IMŚJ w Lublinie. Jakub Kępa: To dla nas duże wyróżnienie

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Speed Car Motor Lublin został wyróżniony przez firmę One Sport i zostanie organizatorem pierwszego finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Prezes klubu, Jakub Kępa jest zdania, że ta impreza przysporzy kibicom wielu emocji.

Tegoroczny beniaminek PGE Ekstraligi nie będzie miał okazji do organizacji zbyt wielu zawodów poza ligowych. Właściciele klubu nie wyrazili chęci, aby na torze w Lublinie odbywały się zawody rangi m.in. Indywidualnych Mistrzostw Polski czy Złotego Kasku. Speed Car Motor chce się skupić na rozgrywkach ligowych. 

Czytaj także: Poznaliśmy terminarz IMŚJ. Najlepszego juniora świata poznamy w Pardubicach

Działalność klubu docenili właściciele firmy One Sport - organizatora cyklu SEC oraz Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W sobotę 22 czerwca na lubelskim torze odbędzie się pierwszy finał zmagań o miano najlepszego juniora globu. Prezes klubu, Jakub Kępa mówi, że to ogromne wyróżnienie. 

- Jest to impreza, która może przysporzyć kibicom żużla wiele emocji. Na pewno jej organizacja wymaga dużo pracy, ale mamy już w tym doświadczenie. Ja traktuję to tak, jak każde inne zawody, ale na pewno jest to dla nas duże wyróżnienie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". 

Warto zaznaczyć, że cykl IMŚJ powraca do Lublina po czterech latach. W 2015 roku zwyciężył Paweł Przedpełski przed Bartoszem Zmarzlikiem i Andrzejem Lebiediewem.

ZOBACZ WIDEO Będzie zz-tka za Joannę Cedrych? Co z Tomaszem Dryłą?

Czy Bartosz Smektała obroni tytuł IMŚJ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL