WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Smektała na prowadzeniu

Plan byłego prezesa Unii Leszno legł w gruzach. Smektała nie chce jeździć pod ósemką

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Bartosz Smektała pod ósemką lub szesnastką? Takie rozwiązanie zaproponował niedawno były prezes Unii Leszno Rufin Sokołowski układając taktykę Byków na przyszły sezon. - Jestem na nie. To nie jest dobry moment na eksperymenty - mówi nam zawodnik.

Plan Sokołowskiego zakładał ustawienie Smektały pod numerem 8 na wyjeździe lub 16 u siebie. Taki wariant umożliwiał zastąpienie juniora z podstawowego składu w dowolnym momencie, a nie tylko w przypadku rezerwy taktycznej. Były prezes Unii Leszno chciał w ten sposób wprowadzić do drużyny kolejnego młodzieżowca, w przyszłości następcę Smektały i Dominika Kubery. 

Poza tym uważa, że Bartosz jest już na tyle otrzaskanym ekstraligowcem, iż nie sprawi mu kłopotu poradzenie sobie bez numeru dla juniora. - Nie jestem raczej zainteresowany tą opcją - kręci głową aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów.

Czytaj także: Jarosław Hampel: Nigdy nie złamałem danego słowa. Proszę zapytać działaczy

Smektała przypomina, że numer, pod który desygnowani są zawodnicy do lat 23 jest bardzo niewdzięczny. W szczególności razi go fakt, że nie wiedziałby, w którym biegu (o ile w ogóle) wystąpi. Przy 6, 7, 14 i 15 trzy starty miał wpisane w program. - Dużo zależałoby od strategii proponowanej przez klub i tego jaki szykują na mnie plan wysyłając pod ósemkę. Interesowałyby mnie jasne i przejrzyste zasady. Kawa na ławę, kiedy szykować się do wyścigów - zdradza.

Doskonale wiemy, co się działo w minionym sezonie, jak "ósemka" funkcjonowała w innych klubach. Paru zawodnikom, dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć liczbę odjechanych biegów w całej PGE Ekstralidze. Najczęściej wystawiani byli na "sztukę" i praktycznie po pół roku spisywali rozgrywki na straty. Wielu z nich miało teraz kłopot, by znaleźć zespół w niższych ligach. Działacze wyszli z założenia, że forma takiego żużlowca jest wielkim znakiem zapytania więc nikt nie kwapił się do sięgnięcia po kota w worku - Takie sytuacje dają do myślenia i siedzą z drugiej strony głowy - ucina leszczynianin.

Fogo Unia Leszno posiada tak silną i wyrównaną piątkę seniorów, że bojaźń Smektały wcale nie dziwi. 20-latek życzyłby sobie uniknąć dodatkowych wrażeń w ostatnim roku w gronie młodzieżowców. - Nie jest to najlepszy moment na eksperymenty. Położenie ósemki porównałbym do startu żużlowca w zawodach indywidualnych z pozycji rezerwy toru. Liczysz na jakiś wypadek losowy i wycofanie się zawodnika z turnieju. I tu i tu nie masz pojęcia, czy wyjedziesz w biegu - zaznacza.

Czytaj także: Żużlowy trener idealny? Mają takiego w Lesznie

ZOBACZ WIDEO Kołodziej i Dudek mówią o gigantycznych kosztach zawodników


Czy warto zaryzykować i wystawić Bartosza Smektałę pod numer osiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL