WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Damian Stalkowski

Szkółka Startu Gniezno od kuchni. Juniorzy nie mają nic za darmo (wideo)

Dawid Borek
Dawid Borek
Car Gwarant Start Gniezno mocno stawia na szkolenie młodzieży. Juniorzy nie dostają jednak niczego za darmo - sami muszą przygotować sobie sprzęt, na którym wystartują w nowym sezonie. Jak działa gnieźnieńska szkółka? Zobaczcie materiał wideo.

Obecnie w zespole młodzieżowym Aforti Startu oraz szkółce żużlowej trenuje 17 zawodników. Dzięki wsparciu sponsora i zaangażowaniu miasta Car Gwarant Start Gniezno dokonał wielu inwestycji sprzętowych. Juniorom w nowym sezonie na pewno nie zabraknie maszyn.

Sami jednak muszą je sobie przygotować. Młodzież pod okiem klubowego mechanika składa motocykle na nadchodzące rozgrywki, przy okazji poznając tajniki żużlowego sprzętu. To ma dać pozytywny efekt.

Zobacz także: Start zagra charytatywnie w hokeja. Fajfer: na lodzie czujemy się jak ryba w wodzie

- Składamy motocykle, które zostały rozebrane po zeszłym sezonie. Chłopcy czyszczą wszystkie tarczki, przygotowujemy się do sezonu tak, jak powinno to wyglądać. Sprzętu mamy naprawdę dużo - mówi klubowy mechanik Paweł Woźny. Juniorzy w warsztacie są praktycznie codziennie.

Szkółka żużlowa Car Gwarant Startu od kuchni:


Jeśli chodzi z kolei o przygotowania fizyczne, żużlowcy Car Gwarant Startu (i nie tylko) trenują pod kątem ogólnorozwojowym pod okiem Przemysława Gnata. - Mamy dużo gimnastyki, upadków, przygotowań do upadków. Praca z ciężarem własnego ciała, czucie głębokie. Trening jest oczywiście bardzo wymagający i wyczerpujący, ale z tymi obciążeniami już schodzimy troszeczkę w dół, w stronę sezonu - tłumaczy Gnat.

Zobacz także: Oliver Berntzon ma warunki, by być liderem. Słabe starty problemem Szweda

Zobaczcie, jak wyglądał jeden z treningów pod jego okiem:

Czy Start Gniezno w sezonie 2019 awansuje do play-off Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL