Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek CieślakWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Marek Cieślak

Oficjalnie: Mecz Polska - Reszta Świata w Rzeszowie. Marek Cieślak dołączy do Galerii Sław

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, Reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Reszty Świata. Tuż przed spotkaniem odbędzie się ceremonia wprowadzenia obecnego trenera kadry, Marka Cieślaka, do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Mecz Polska - Reszta Świata to nowe otwarcie dla rzeszowskiego żużla. - Myślę, że bardzo dobrze się stało, że możemy współorganizować wydarzenie jakim będzie mecz Polska - Reszta Świata. Kibice w Rzeszowie są zakochani w speedwayu, a to pozwala nam wierzyć, że to wydarzenie będzie ogromnym sukcesem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Dziękujemy firmie One Sport za to, że zdecydowała się na organizację tego spotkania właśnie w Rzeszowie. Jako miasto dbamy o obiekt, regularnie modernizujemy go, by był on jak najlepiej przygotowany zarówno dla kibiców, jak i dla zawodników. Cieszymy się, że tradycji stanie się zadość i w "lany poniedziałek" kibice wybiorą się na Stadion Miejski w Rzeszowie - powiedział podczas konferencji prasowej Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta miasta Rzeszów.

Przeczytaj także: Mikkel Michelsen z biegiem sezonu w Nice 1 LŻ! (wideo)

- Rzeszów i jego entuzjazm nas zachwycił. Widzieliśmy tu tłumy kibiców, którzy byli spragnieni żużla na najwyższym, światowym poziomie. Ludzie w mieście kochają ten sport, dlatego z ogromną przyjemnością wracamy do Rzeszowa - powiedziała Karolina Janowska, członkini zarządu One Sport. Swój udział w powrocie żużla do Rzeszowa ma także dobrze znana w żużlowym środowisku Marta Półtorak.

- Bardzo się cieszę, że miasto wspiera taką inicjatywę, ponieważ mecz Polska - Reszta Świata to sport na najwyższym poziomie. W Rzeszowie jest wielu kibiców, którzy żyją żużlem i z pewnością licznie pojawią się na trybunach - powiedziała prezes Marma Polskie Folie. Na konferencji prasowej ujawniono także informację, że firma kurierska GLS Poland będzie partnerem meczu w Rzeszowie.

ZOBACZ WIDEO Ciekawe słowa Dudka o Pedersenie. Jeździli razem w parze i wygrywali 5:1

- To będzie już trzeci rok, w którym firma GLS Poland będzie wspierać naszych żużlowców. Bardzo chwalimy sobie współpracę z One Sport. Liczymy, że ten sezon dostarczy nam kolejnych medali w Monster Energy FIM Speedway of Nations oraz w zawodach drużynowych i indywidualnych - powiedziała Małgorzata Makowska, marketing manager GLS Poland. Wraz z GLS pojawi się także miasteczko kibica, w którym każdy, niezależnie od wieku znajdzie dla siebie odpowiednią atrakcję.

- Już teraz mogę zdradzić, że po stronie Reszty Świata zobaczymy takich zawodników jak Martin Vaculik, Emil Sajfutdinow oraz Antonio Lindbaeck. Zapraszam do śledzenia naszych profili społecznościowych, gdzie w najbliższym czasie pojawią się kolejne nazwiska - dodała Karolina Jankowska. Przed meczem dojdzie także do uroczystości wprowadzenia do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski trenera Biało-Czerwonych - Marka Cieślaka.

- Galeria Sław Żużlowej Reprezentacji Polski to projekt współtworzony z Polskim Związkiem Motorowym. Na celu ma przedstawienie oraz wyróżnienie zawodników, którzy zasłużyli się dla polskiego sportu żużlowego. Nie mamy wątpliwości, że trener Marek Cieślak jest odpowiednią osobą, która powinna dołączyć do tak zacnego grona - dodała członkini zarządu One Sport.

Zobacz także: Żużlowa bitwa na refleks PZM Warsaw FIM SGP of Poland (wideo)

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Hotelu Hilton udział wziął także reprezentant Polski, Wiktor Lampart, który jest wychowankiem miejscowej Stali Rzeszów. - Mam nadzieję, że w pierwszych dwóch meczach PGE Ekstraligi wystąpię na tyle dobrze, że trener Cieślak rozważy powołanie mnie na to spotkanie. Uwielbiam startować w Rzeszowie, bardzo lubię ten tor, a miejscowi kibice zawsze mnie wspierają - powiedział Lampart.

Mecz Polska - Reszta Świata odbędzie się w Rzeszowie, 22 kwietnia 2019 roku o godzinie 14:30.

Czy spodziewasz się pełnego stadionu podczas meczu Polska - Reszta Świata w Rzeszowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL