WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Greg Hancock przed meczem PGE Ekstraligi

Sparta Wrocław nie ma ciśnienia, by pozyskać Grega Hancocka. Według bukmacherów i bez niego mają finał

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Czas leci, a sponsorzy Sparty Wrocław nie przynieśli prezesowi Andrzejowi Rusko kontraktu Grega Hancocka na tacy. W czołowym klubie PGE Ekstraligi płaczu jednak nie ma. Działacze mówią, że bukmacherzy i tak widzą ich w finale.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Betard Sparta Wrocław była i wciąż jest gotowa na zakontraktowanie Grega Hancocka. Warunek jest jeden. To sponsorzy zainteresowani jazdą 4-krotnego mistrza świata we wrocławskim klubie mają przynieść jego kontrakt na tacy. Dotąd się to jednak nie zdarzyło i nie wiadomo, czy jeszcze się wydarzy.

Działacze Sparty nie płaczą jednak za Hancockiem. Mówią, że już teraz drużyna jest bardzo mocna i dobrze zbilansowana. Jest trójka wyraźnych liderów (Tai Woffinden, Maciej Janowski, Max Fricke), jest dwóch ciekawych doparowych z możliwościami (Jakub Jamróg, Vaclav Milik), jest mocny junior (Maksym Drabik) i niezły rezerwowy (Gleb Czugunow), który potrafi wygrywać ważne biegi.

Gdy idzie o minusy, to słabiej obsadzona jest pozycja drugiego juniora (Patryk Wojdyło). Za niego jednak Hancock by nie wskoczył. Greg mógłby trafić do Sparty wyłącznie kosztem Milika. W Sparcie wykazują jednak, że i bez tej roszady notowania wrocławskiej drużyny są wysokie. Bukmacherzy (ich zdanie wrocławscy działacze cenią bardziej niż opinie ekspertów) Spartę z Milikiem widzą w finale. To oznacza, że Hanckock nie jest żadną wartością dodaną.

Być może obecność Hancocka w składzie zwiększyłaby szanse Sparty już w samym finale. Trudno to jednak zweryfikować, a nikt w klubie nie wyda ryczałtem 1,2, czy 1,5 miliona złotych, by się o tym przekonać. Wracamy więc do punktu wyjścia, czyli kontraktu przyniesionego na tacy przez sponsorów. Tylko takie rozwiązanie zainteresuje wrocławski klub.

Swoją drogą w Sparcie cieszą się z medialnego bombardowania Hancockiem, bo pokazuje one całą prawdę o zespole. Żaden z zawodników, z Milikiem włącznie, nie przyszedł do działaczy pytać, czy to prawda i co to dla niego oznacza. Milik zacisnął zęby i pracuje ze zdwojoną mocą, chcąc pokazać, że warto dać mu szansę.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!Czy Sparta ma słuszność podchodząc do tematu Hancocka na luzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

    Pokaż więcej komentarzy (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL