WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Wypadek Rune Holty.

Rune Holta nie może latać. Jednak za dziesięć dni żużlowiec Get Well Toruń ma wrócić na tor

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Rune Holta po kraksie na treningu nabawił się odmy płucnej. W eter poszły informacje, że to oznacza koniec rywalizacji o miejsce w składzie Get Well Toruń. Na razie żużlowiec ma jednak wyłącznie zakaz latania samolotem.

Rune Holta po wypadku na treningu Get Well Toruń został przebadany i po kilku dniach spędzonych w szpitalu pojechał pociągiem do domu, do Andorry. Pociągiem, bo lekarze zakazali mu latania. Przy odmie płucnej (efekt mocnego stłuczenia klatki piersiowej) trzeba uważać. Ciśnienie atmosferyczne w kabinie samolotu jest niższe (odpowiada ciśnieniu w górach na wysokości od 1500 do 2400 metrów). Osoby cierpiące na odmę mogłyby się z tego powodu gorzej poczuć.

W Get Well mówią nam jednak, że odma nie jest problemem, który przeszkodzi Holcie w szybkim powrocie na tor. Obecnie ma on mocno zbite płuca i wielkie siniaki, ale w ciągu 10 dni powinien dojść do siebie. Jeśli tak się stanie, to wróci na tor i będzie mógł wznowić przerwane przygotowania do sezonu.

Czytaj także: Get Well wydał komunikat w sprawie zdrowia Holty

Od osoby z rady nadzorczej toruńskiej spółki słyszymy, że kibice nie powinni dawać wiary plotkom, że kontuzja, jakiej nabawił się Holta, oznacza, iż właśnie rozwiązał się temat rywalizacji o miejsce w składzie. Rune wróci i ma pokazać niedowiarkom, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

ZOBACZ WIDEO: Cztery okrążenia z Kacprem Gomólskim


Niepokoić mogą jednak doniesienia, iż do kraksy Holty doszło nie z powodu awarii sprzęgła, lecz bojaźliwej jazdy. Holta miał się bać, bo wciąż siedzi mu w głowie ubiegłoroczna kontuzja złamania nogi. Osoby, które obserwowały trening, mówią, że Rune miał wielkie oczy, gdy wjeżdżał w łuk i to dlatego upadł.

W Get Well upierają się jednak, że za wcześnie na wydawanie tego typu sądów. Holta przewrócił się już na pierwszym okrążeniu i trudno wyrokować czym było to spowodowane. O tym, czy Rune zapomniał o wypadku z lipca 2018 roku, dowiemy się, dopiero gdy zaliczy kilka pełnych sesji treningowych i jakiś sparing.

Czytaj także: Huczy od plotek na temat HoltyKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Holta będzie w tym roku mocnym punktem Get Well?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

    Pokaż więcej komentarzy (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL